A A A

İnzar Dergisi'nin ağustos sayısı çıktı

Eklenme : 2017-08-03 16:23

HABER MERKEZİ - İlim ve kültür dergisi İnzar’ın bu ayki sayısında "vahiy" konusu mercek altına alırken, başyazıda ahlaki yozlaşmaya dikkat çekildi.

İnzar Dergisi'nin ağustos sayısı çıktı

İlim ve kültür dergisi İnzar’ın Ağustos 2017 sayısı çıktı. Derginin 155'inci sayısında "vahiy" konusu mercek altına alırken, başyazıda ahlaki yozlaşmaya dikkat çekildi.

"Günümüzün Sinsi Tehlikesi: Ahlaki Yozlaşma" başlığı ile yayınlanan başyazıda; "Yozlaşma ve cehalet karşısında, her şey normalmiş gibi tepkisiz kalamayız. Aksi halde Rabbimizin bunun hesabını bizden soracağını unutmamalıyız. Rabbimiz bize muhtaç değildir. Biz kulluk vazifemizi yerine getirmezsek Allah, bu dini başkalarının vasıtasıyla ayakta tutacak, başkaları bununla müşerref olacaktır." sözlerine yer veriliyor.

Bu ay dosya konusu olarak ele alınan "vahiy" hakkında derginin editörü şu tespitlerde bulunuyor: "Kerim olan Allah, yağmurla yeryüzünü ihya ettiği gibi vahiy ile ruhları ihya etmiştir. Yine Allah kevnî ayetler ile kâinata, Kur’an ayetleri (vahiy) ile de insanların hayatına düzen vermiştir. Şüphesiz vahiy, "Gayb âleminin" gizlerine vukufiyetin ve dâr-ı bekanın saadetinin anahtarı ve dar-ı fenada ferdi ve toplumsal sükûnet ile düzen ve adaletin programıdır." (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kaçak yapılar tarihi caminin güzelliğini örtüyor

Kaçak yapılar tarihi caminin güzelliğini örtüyor

2017-08-21 09:36:03

​Kızıltepe tarihi Ulu Cami’nin restorasyon çalışmalarını inceleyen Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ahmet Odabaş, kaçak yapıların tarihi caminin güzel görünümünü örttüğünü söyledi.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

2017-08-20 17:58:37

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Aile boyu kalaycılık yapıyorlar

Aile boyu kalaycılık yapıyorlar

2017-08-18 18:17:13

​Bursa’da yaşayan Halil Özcan, oğlu ve torunuyla birlikte yıllardır kalaycılık mesleğini sürdürüyor.

TÜM HABERLER

Bombalı araç kullanan 2 PKK'li öldürüldü

​Van'ın Gürpınar ilçesi kırsalında bombalı araç kullanan 2 PKK'linin öldürüldüğü bildirildi.

Kulp'ta çatışma: Bir güvenlik korucusu yaralı

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde PKK'liler ile güvenlik korucuları arasında çıkan çatışmada, bir güvenlik korucusu yaralandı.

ABD'de güneş tutulması başladı

​Ayın güneş ile dünya arasına girmesiyle gerçekleşen olay sadece Kuzey Amerika'da gözlemlendi.

Batman’da yabancı uyruklu 36 kişi yakalandı

​Batman’da bir dinlenme tesisinde yapılan aramada yabancı uyruklu 36 kişi yakalandı.

Gaziantep’te düzenlenen konser ve festivallere tepki

Gaziantep’te belediyeler tarafından düzenlenen konser ve festivallere tepki gösteren gazeteciler ve vatandaşlar, halkın parasının bu tür yerlerden ziyade yatırıma harcanması gerektiğini söylediler.
TÜM HABERLER