A A A

Mardin’de yüzme havuzları denetlendi

Eklenme : 2017-08-03 17:19

MARDİN - Mardin’de Halk Sağlığı Müdürlüğü, yüzme havuzlarına yönelik sıkı denetimlere başladı.

Mardin’de yüzme havuzları denetlendi

Yaz sıcaklığından serinlemek için ilk tercih edilen yerlerin başında yüzme havuzları geliyor. Bu yüzden Halk Sağlığı Müdürlüğü, yüzme havuzlarına yönelik sıkı denetimlere başladı.

Mardin Halk Sağlığı Müdürü Saffet Yavuz, faaliyette olan yüzme havuzlarında gerekli önlem alınmadığı takdirde kulak ve göz iltihabı ile mantar ve sarılık gibi hastalıklar bulaşabileceğini belirtti.

Bu tür enfeksiyonlardan halk sağlığını korumak maksadıyla yüzme havuzlarının denetimleri ile uygun şartların sağlanmasına yönelik çalışmaların devam ettiğini belirten Yavuz, bu çalışmalar insanların topluca girdikleri havuz ve havuz sularının kontrolü, ortamın teknik ve hijyenik şartlarının tespiti, uygun halin devamının sağlanması ve uygun olmayanların ıslah çalışmaları şeklinde olduğunu açıkladı.

Yavuz, “Yüzme havuzuna verilecek su, fiziki ve bakteriyolojik özellikleriyle içme suyu kalitesinde olmalı, sıcaklığı 27 dereceyi geçmemeli, havanın sıcaklığı ile suyun sıcaklığı arasında fazla fark olmamalıdır. Havuz suyunun koli basili bulunmamalı ve zaman zaman bakteriyolojik analizler yapılmalıdır. Havuz Güvenliği; kurtarma ve uyarma personeli olmalı, çevrede güvenlik için yeterince uyarı levhası olmalı. Havuz içine giriş ve çıkışta güvenli giriş ve çıkış için havuz ipleri, can simidi, merdiven ve korkuluk gibi gerekli düzenekler olmalı, havuz tabanı, merdiven basamakları ve havuz kenarındaki gezinti alanları kir tutmayan, kolay temizlenebilen, hijyenik ve kaygan olmayan bir malzemeyle kaplı olmalı. Yüzme bilmeyenlerin havuzu kullanımı esnasında, havuzda mutlaka bir eğitmen bulunmalıdır.” dedi.

Yavuz, denetimlerin önümüzdeki günlerde de devam edeceğini aktardı. (M. Salih Keskin - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İhtiyaç sahibi aile konteynerden kurtuluyor

İhtiyaç sahibi aile konteynerden kurtuluyor

2017-08-21 19:03:51

Van'da konteynerde yaşam mücadelesi veren aile için belediye ve hayırseverler tarafından ev inşa edilecek.

Yürüme zorluğu yaşayan genç kız yardım bekliyor

Yürüme zorluğu yaşayan genç kız yardım bekliyor

2017-08-21 11:51:02

Batman'da ayak damarlarındaki eksiklik nedeniyle yürüme zorluğu yaşayan genç kız, tedavisi için yetkililere seslenerek, hayalinin herkes gibi yürümek olduğunu söyledi.

Umut Kervanı'ndan Van'da 80 aileye yardım

Umut Kervanı'ndan Van'da 80 aileye yardım

2017-08-18 19:19:12

Umut Kervanı, Kurban Bayramı öncesinde Van'da ihtiyaç sahibi 80 aileye yardımda bulundu.

TÜM HABERLER

Bombalı araç kullanan 2 PKK'li öldürüldü

​Van'ın Gürpınar ilçesi kırsalında bombalı araç kullanan 2 PKK'linin öldürüldüğü bildirildi.

Kulp'ta çatışma: Bir güvenlik korucusu yaralı

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde PKK'liler ile güvenlik korucuları arasında çıkan çatışmada, bir güvenlik korucusu yaralandı.

ABD'de güneş tutulması başladı

​Ayın güneş ile dünya arasına girmesiyle gerçekleşen olay sadece Kuzey Amerika'da gözlemlendi.

Batman’da yabancı uyruklu 36 kişi yakalandı

​Batman’da bir dinlenme tesisinde yapılan aramada yabancı uyruklu 36 kişi yakalandı.

Gaziantep’te düzenlenen konser ve festivallere tepki

Gaziantep’te belediyeler tarafından düzenlenen konser ve festivallere tepki gösteren gazeteciler ve vatandaşlar, halkın parasının bu tür yerlerden ziyade yatırıma harcanması gerektiğini söylediler.
TÜM HABERLER