A A A

IHO EBRAR’dan yetim çocuklara piknik programı

Eklenme : 2017-08-05 21:50

VAN - ​Uluslararası Yardım Organizasyonu IHO EBRAR, Van’da yetim ve muhtaç çocuklar için bir dizi piknik programı düzenledi.

IHO EBRAR’dan yetim çocuklara piknik programı

Merkezi Hollanda'da bulunan Uluslararası Yardım Organizasyonu IHO EBRAR, Van Kalesi Piknik Alanı’nda kette bulunan yetim ve muhtaç çocuklar için piknik programı düzenledi.

Yaptığı birçok yardım organizasyonuyla ismini duyuran IHO EBRAR, Van’da yetim ve muhtaç çocuklar için düzenlenen piknik programı Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Abdurrahman Alpsoy’un katılımı ile gerçekleşti.

Gerçekleştirilen programda Kale Piknik Alanı’nda oyun oynayarak eğlenen çocuklar, Van Kalesi’ne de çıkarak doyasıya gezdi.

Dünyanın birçok ülkesinde yetim ve muhtaç çocuklar için bu tür organizasyonlar düzenlediklerini söyleyen IHO EBRAR Yönetim Kurulu Başkanı Alpsoy, dün gerçekleştirdikleri giyim yardımının ardından, bugünde bir dizi etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Alpsoy, “IHO EBRAR olarak Van’daki kapsamlı yardım programımızın ikinci günündeydik bugün onlarca çocuğumuzu burada piknik programında ağırladık. Daha sonra okul öncesi bu çocuklarımıza da ilk ve ikinci dönemde işlerine yarayabilecek şekilde kırtasiye yardımımız oldu. İnşallah bu çocuklarımızın yetişmesinde ve bilinçli bir eğitim alıp topluma faydalı olmasına yardımcı olur. Bu programı gerçekleştirmemize yardımcı olan Van Umut Kervanı Vakfı’na da teşekkür ediyoruz.” dedi.

Her ay en az 4-5 farklı ülkede çalışmalarını sürdürdüklerini söyleyen Alpsoy, devam eden faaliyetleri kapsamında akika, adak ve su kuyusu projelerini gerçekleştirdiklerini ifade etti.

IHO EBRAR, piknik ve gezi programının ardından yetim ve muhtaç çocuklara kırtasiye yardımında bulundu. (Yılmaz Sönmez-İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İhtiyaç sahibi aile konteynerden kurtuluyor

İhtiyaç sahibi aile konteynerden kurtuluyor

2017-08-21 19:03:51

Van'da konteynerde yaşam mücadelesi veren aile için belediye ve hayırseverler tarafından ev inşa edilecek.

Yürüme zorluğu yaşayan genç kız yardım bekliyor

Yürüme zorluğu yaşayan genç kız yardım bekliyor

2017-08-21 11:51:02

Batman'da ayak damarlarındaki eksiklik nedeniyle yürüme zorluğu yaşayan genç kız, tedavisi için yetkililere seslenerek, hayalinin herkes gibi yürümek olduğunu söyledi.

Umut Kervanı'ndan Van'da 80 aileye yardım

Umut Kervanı'ndan Van'da 80 aileye yardım

2017-08-18 19:19:12

Umut Kervanı, Kurban Bayramı öncesinde Van'da ihtiyaç sahibi 80 aileye yardımda bulundu.

TÜM HABERLER

Bombalı araç kullanan 2 PKK'li öldürüldü

​Van'ın Gürpınar ilçesi kırsalında bombalı araç kullanan 2 PKK'linin öldürüldüğü bildirildi.

Kulp'ta çatışma: Bir güvenlik korucusu yaralı

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde PKK'liler ile güvenlik korucuları arasında çıkan çatışmada, bir güvenlik korucusu yaralandı.

ABD'de güneş tutulması başladı

​Ayın güneş ile dünya arasına girmesiyle gerçekleşen olay sadece Kuzey Amerika'da gözlemlendi.

Batman’da yabancı uyruklu 36 kişi yakalandı

​Batman’da bir dinlenme tesisinde yapılan aramada yabancı uyruklu 36 kişi yakalandı.

Gaziantep’te düzenlenen konser ve festivallere tepki

Gaziantep’te belediyeler tarafından düzenlenen konser ve festivallere tepki gösteren gazeteciler ve vatandaşlar, halkın parasının bu tür yerlerden ziyade yatırıma harcanması gerektiğini söylediler.
TÜM HABERLER