Uluslararası Yardım Kuruluşu IHO EBRAR, Van’da ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımında bulundu.

Merkezi Hollanda’da bulunan Uluslararası Yardım Kuruluşu IHO EBRAR, Van Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımında bulundu.

Yapılan yardım dağıtımıyla ilgili kısa bir açıklama yapan İHO EBRAR Türkiye Temsilcisi Sabahattin Ugar, IHO EBRAR’a yardım için müracaat eden hayırseverlerin desteği ile hazırladıkları gıda paketlerinin bir kısmını dağıttıklarını, kalan kısmını ise ileriki günlerde ihtiyaç sahibi ailelere dağıtacaklarını belirtti.

IHO EBRAR’ın uluslararası yardımların yanısıra Türkiye’deki yetim ve ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yaptığı yardımlarına da dikkat çeken Ugar, “İHO EBRAR olarak bugün Van’da onlarca aileye gıda yardımında bulunduk. Bir kısmını dağıttık, geri kalan kısmını da ileriki günlerde dağıtmaya devam edeceğiz. Merkezi Hollanda’da olan bir kuruluş olarak oradaki hayırsever halkımızın katkısıyla bu gıda paketlerini dağıtıyoruz. Buradaki yetim ve ihtiyaç sahibi ailelerin bir nebze de olsa sıkıntılarını hafifletmek adına bu çalışmayı gerçekleştirdik. Kurban Bayramına yönelik çalışmalarımız da devam ediyor.” diye konuştu.  (Erkan Karadağ - İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler