A A A

Gaziantep’te mesleki eğitim programı başladı

Eklenme : 2017-08-06 20:49

GAZİANTEP - ​Gaziantep Sanayi Odası Mesleki Eğitim Danışmanlık Merkezi’nde 5 dalda 100 kişilik mesleki eğitim programı başladı.

Gaziantep’te mesleki eğitim programı başladı

Gaziantep 2'nci Organize Sanayi Bölgesi’nde yaklaşık 10 bin metrekare alanda yer alan GSO-MEM’de başta gaz altı kaynakçılığı olmak üzere, elektrik ark kaynağı, ambalaj ve paketleme, bilgisayarlı 3D tasarım, dış ticaret uzmanlık ve microsoft office olarak 5 alanda eğitimlere başlandı.

Uzman eğitmen kadrosu ile verilen eğitimler teorik ve uygulamalı olarak süreceği belirtildi. Teorik ve uygulamalı eğitimlerini tamamlayan toplam 100 kursiyere Milli Eğitim Bakanlığı’nca onaylı sertifika verilecek.

Gaziantep Sanayi Odası, İpekyolu Kalkınma Ajansı ve Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nin (GAOSB) desteğiyle hayata geçirilen merkez, Gaziantep’in yanı sıra çevre illerin de mesleki eğitim ve mesleki yeterlilik sertifika ihtiyaçlarına cevap vermeyi amaçlıyor.

20 atölye ve laboratuvar ile 28 derslikten oluşan merkezde, triko örgü kumaş ve dokuma kumaş üretimi ve konfeksiyon atölyesi, boya ve baskı atölyesi, plastik atölyesi, ahşap atölyesi, metal işleri atölyesi, kaynak atölyesi, iklimlendirme atölyesi, elektrik-elektronik atölyesi, makina bakım onarım atölyesi, basınçlı kaplar atölyesi, tesisat atölyesi, inşaat işleri atölyesi, plastik laboratuvarı ve 3D tasarım-yazıcı atölyesi yer alıyor.

Bu atölyeler dışında sanayicilerden gelen talep doğrultusunda da mesleki eğitimlerin de verildiği merkezde, meslek sahibi olmak isteyen gençler, kadınlar engelliler, göçle Gaziantep’e gelen ve dezavantajlı gurup olarak nitelendirilebilecek tüm işsizler mesleki eğitim alabiliyor. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kaçak yapılar tarihi caminin güzelliğini örtüyor

Kaçak yapılar tarihi caminin güzelliğini örtüyor

2017-08-21 09:36:03

​Kızıltepe tarihi Ulu Cami’nin restorasyon çalışmalarını inceleyen Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ahmet Odabaş, kaçak yapıların tarihi caminin güzel görünümünü örttüğünü söyledi.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

2017-08-20 17:58:37

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Aile boyu kalaycılık yapıyorlar

Aile boyu kalaycılık yapıyorlar

2017-08-18 18:17:13

​Bursa’da yaşayan Halil Özcan, oğlu ve torunuyla birlikte yıllardır kalaycılık mesleğini sürdürüyor.

TÜM HABERLER

Bombalı araç kullanan 2 PKK'li öldürüldü

​Van'ın Gürpınar ilçesi kırsalında bombalı araç kullanan 2 PKK'linin öldürüldüğü bildirildi.

Kulp'ta çatışma: Bir güvenlik korucusu yaralı

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde PKK'liler ile güvenlik korucuları arasında çıkan çatışmada, bir güvenlik korucusu yaralandı.

ABD'de güneş tutulması başladı

​Ayın güneş ile dünya arasına girmesiyle gerçekleşen olay sadece Kuzey Amerika'da gözlemlendi.

Batman’da yabancı uyruklu 36 kişi yakalandı

​Batman’da bir dinlenme tesisinde yapılan aramada yabancı uyruklu 36 kişi yakalandı.

Gaziantep’te düzenlenen konser ve festivallere tepki

Gaziantep’te belediyeler tarafından düzenlenen konser ve festivallere tepki gösteren gazeteciler ve vatandaşlar, halkın parasının bu tür yerlerden ziyade yatırıma harcanması gerektiğini söylediler.
TÜM HABERLER