A A A

Evleri yanan 8 nüfuslu aile yardım bekliyor

Eklenme : 2017-08-07 14:08

BATMAN - Batman'da bir evde henüz bilinmeyen nedenle çıkan yangın, 8 nüfuslu aileyi mağdur etti.

Evleri yanan 8 nüfuslu aile yardım bekliyor

Edinilen bilgilere göre, İluh Mahallesi 640. sokak No 2’de ikamet eden 8 nüfuslu Altun ailesinin evlerinin bir odasında yangın çıktı. Sabah saatlerinde bilinmeyen bir nedenle başlayan yangın, evin diğer bölümlerine de sıçradı.

Evin geçimini sağlamak için seyyar satıcılık yapan aile reisi Hasan Altun, maddi durumlarının kötü olmasından dolayı 6 çocuğunun eşiyle beraber mevsimlik işçi olarak 3 gün önce fındık toplamaya gittiğini söyledi.

Yangın esnasında kimsenin evde olmadığını belirten Altun, eşyaların bir kısmının yandığını, diğer kısmının ise duman ve yangını söndürme esnasında kullanılmaz hale geldiğini dile getirdi.

Aile reisi Hasan Altun'un kardeşi Musul Altun da “Kardeşim sabah işe gitmek için evden çıkmış. Eşi ve çocukları hepsi fındıklara gitmişler. Kardeşim evden çıktıktan bir saat sonra komşular yangının çıktığını fark ediyorlar. Çıkan yangında evde sağlam bir şey kalmamış. Yanmayan taraflar da duman ve itfaiyenin suyu ile perişan olmuşlar. Kardeşim mağdur ve borçlu bir insandır. Maddi durumları kötü olduğu için eşi ve çocukları fındığa gitmişler. Hayırseverlerden onlar için yardım bekliyoruz.” dedi.

Ailenin mağduriyetini dile getiren İluh Mahalle Muhtarı Mehmet Bars ise “Bu sabah itfaiyelerin geldiğini gördük. Bizler de aceleyle yangın yerine gittik. Çok fakir bir şahıs olan Hasan Altun’un evi yanıyordu. Hasan’ın 6 çocuğu var. 8 nüfus bir aile, çok fakir ve perişandırlar. Hasan’ın eşi ve 6 küçük çocuğu çalışmak için fındıklara gitmiştiler. Hasan tek evdeydi, borçları çok olduğundan hep çalışıyordular. Evleri yandı, var olan eşyaları da kalmadı. Valimizden ve belediye başkanımızdan mağdur aile için yardım istiyorum. Gerçekten bu insanlar yardıma muhtaçtırlar. Hiçbir şeyleri kalmadığından bu insanlara nakdi yardımla beraber gıda ve giyim yardımı da gerekiyor. Bu insanların gerçekten mağdur olduklarına şahidiz. Yetkililerle beraber tüm hemşehrilerimizden de yardım ve destek istiyoruz.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Diyarbakır’da 2 PKK’li öldürüldü

Diyarbakır’da 2 PKK’li öldürüldü

2017-08-22 10:15:04

Diyarbakır’da PKK’ye yönelik operasyonlarda, 2 PKK’li öldürülürken bir PKK'li de sağ olarak yakalandı.

Batman'da trafik kazası: Bir yaralı

Batman'da trafik kazası: Bir yaralı

2017-08-22 09:54:38

Batman'da 2 aracın çarpışmasıyla meydana gelen trafik kazasında bir kişi yaralandı.

"Milletvekillerine bayram ikramiyesi" haberlerine yalanlama

2017-08-22 09:28:41

​TBMM'den yapılan açıklamada, "Milletvekillerine bayram ikramiyesi olarak 20 bin TL verilmesi kararının kabul edildiği" yönündeki haber ve paylaşımların gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

TÜM HABERLER

Eski savcı ve üsteğmen “Bylock”tan tutuklandı

​Gaziantep’te FETÖ’ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında bir eski savcı ile bir eski üsteğmen “Bylock” kullandıkları gerekçesiyle tutuklandı.

ABD'de tam güneş tutulması gerçekleşti

Ayın güneş ile dünya arasına girmesiyle gerçekleşen olay, 38 yıl aradan sonra Kuzey Amerika'da gerçekleşti.

Bingöl'ün 3 ilçesinin kaymakamı değişti

​Bingöl’ün Adaklı, Yayladere ve Yedisu ilçe kaymakamlarının görev yerleri değişti.

Elazığ’da IŞİD'li olduğu iddia edilen 6 kişi tutuklandı

​Elazığ’da IŞİD üyesi olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan 25 şüpheliden 6’sı tutuklandı.

Ağrı'da 14 kişi FETÖ'den tutuklandı

​Ağrı'da FETÖ'ye yönelik son bir ay içerisinde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 42 kişiden 14'ü tutuklandı.
TÜM HABERLER