A A A

Gaziantep’te 16 bin çocuk doğa ile buluştu

Eklenme : 2017-08-08 12:23

GAZİANTEP - Gaziantep’te öğrencilerin yaz tatillerini daha verimli doğa ile iç içe geçirmesini sağlamak amacıyla 16 bin çocuk ve genç doğa ve spor etkinliklerinde buluştu.

Gaziantep’te 16 bin çocuk doğa ile buluştu

Gaziantep Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğü organizesinde Erikçe Ormanları Kamp Eğitim Merkezi’nde kurulan 3'er günlük kampa katılan çocuklar ve gençler, doğa ve spor etkinliklerine katıldı. Kampa davet edilen 9-15 yaş arası çocuklar, zor şartlarla başa çıkma konularında eğitim aldı.

Eğitmenlerin kontrolünde gerçekleştirilen uygulamalarda, birbirinden çok zorlu engelleri tek başlarına geçen çocuklar, kimi zaman ip parkuru ve tırmanma duvarını aşarken kimi zaman ok atarak belirlenen hedefleri vurmaya çalışıyor.

İki kişilik çadırlarda kalan kursiyerler, eğitici oyunlar oynayarak zihinlerini dinlendiriyor. Kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında da üstü açık otobüsle şehir turu yapıyor ve müzeleri geziyor.

Kampları ziyaret eden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de kampların çocuklara ve gençlere olumlu etki sağladığını ve kamplara katılan gençlerin yaz dönemini daha dinamik bir şekilde geçirmelerini sağladıklarını vurguladı.

Kampa katılan çocuklara doğayı sevdirmeye çalıştıklarını anlatan Şahin, “Buraya gelen çocuklarımız 3 gün boyunca çeşitli etkinliklere katılıyor. Okçuluk, harita yardımıyla yön bulma ve dağ bisikleti gibi etkinliklerin yanı sıra eğitsel oyunlar oynuyorlar. 10 kişilik gruplara bölüyoruz ve her grubun başında bir doğa lideri yer alıyor. 2 gün boyunca elektrik olmadan doğayla iç içe yaşıyor. Yalnız çocuklar için değil, ailesiyle vakit geçirmek isteyenlere de etkinlik düzenliyoruz.” dedi.

Kamp alanında kullandıkları ekipmanların profesyonel, güvenilir ve sağlam olduğunu belirten Şahin, kamplara Gaziantep'in yanı sıra çevre il ve ilçelerden de katılanların olduğunu dile getirdi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kaçak yapılar tarihi caminin güzelliğini örtüyor

Kaçak yapılar tarihi caminin güzelliğini örtüyor

2017-08-21 09:36:03

​Kızıltepe tarihi Ulu Cami’nin restorasyon çalışmalarını inceleyen Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ahmet Odabaş, kaçak yapıların tarihi caminin güzel görünümünü örttüğünü söyledi.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

2017-08-20 17:58:37

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Aile boyu kalaycılık yapıyorlar

Aile boyu kalaycılık yapıyorlar

2017-08-18 18:17:13

​Bursa’da yaşayan Halil Özcan, oğlu ve torunuyla birlikte yıllardır kalaycılık mesleğini sürdürüyor.

TÜM HABERLER

Bombalı araç kullanan 2 PKK'li öldürüldü

​Van'ın Gürpınar ilçesi kırsalında bombalı araç kullanan 2 PKK'linin öldürüldüğü bildirildi.

Kulp'ta çatışma: Bir güvenlik korucusu yaralı

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde PKK'liler ile güvenlik korucuları arasında çıkan çatışmada, bir güvenlik korucusu yaralandı.

ABD'de güneş tutulması başladı

​Ayın güneş ile dünya arasına girmesiyle gerçekleşen olay sadece Kuzey Amerika'da gözlemlendi.

Batman’da yabancı uyruklu 36 kişi yakalandı

​Batman’da bir dinlenme tesisinde yapılan aramada yabancı uyruklu 36 kişi yakalandı.

Gaziantep’te düzenlenen konser ve festivallere tepki

Gaziantep’te belediyeler tarafından düzenlenen konser ve festivallere tepki gösteren gazeteciler ve vatandaşlar, halkın parasının bu tür yerlerden ziyade yatırıma harcanması gerektiğini söylediler.
TÜM HABERLER