A A A

Binlerce Suriyeliye 6 milyon lira dağıtıldı

Eklenme : 2017-08-09 10:41

BATMAN - Batman’da Kızılay Kart programı kapsamında şu ana kadar binlerce Suriyeliye yaklaşık 6 milyon lira nakdi yardım yapıldı.

Binlerce Suriyeliye 6 milyon lira dağıtıldı

Kızılay Batman Şube Başkanı Ali Tezdiğ yaptığı açıklamada, Avrupa Birliği'nin mali kaynağını sağladığı, Türkiye'de kamp dışında yaşayan Suriyelilere yönelik hayata geçirilen “Yabancılara yönelik Sosyal Uyum Yardım Programı (SUY)” kapsamında Batman’da şu ana kadar 4 bin 523 Suriyeliye ulaştıklarını belirtti.

Ulaştıkları Suriyeliler program bitimine kadar kendilerine verdikleri Kızılay kartlarından yaralanmaya devam edeceklerini aktaran Tezdiğ, “AB Komisyonunun 348 milyon avro maddi kaynak sağladığı ve Türk Kızılayı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı ortaklığında yürütülen program kapsamında, kamp dışında bulunan Suriye vatandaşı ve İl Göç İdaresi Müdürlüğüne kayıtlı diğer sığınmacılar, ‘Kızılay Kart’ aracılığıyla fert başına aylık 120 lira nakit yardım alabiliyor.” dedi.

Bir yıldır devam eden Kızılay Kart programına da değinen Tezdiğ, Batman’da bugün itibarıyla aylık nakit yardım alan Suriyeli sayısının 4 bin 523’e ulaştığını belirtti.

Tezdiğ, "Kızılay Kart programı kapsamında şu ana kadar kentteki kamp dışı Suriyeli sığınmacılara yaklaşık 6 milyon lira nakdi yardım yapıldı. Program kapsamında aile yapılarında değişiklik olanların mutlaka Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde bulunan Sosyal Yardımlaşma Vakfına giderek bilgilerini güncellemeleri gerekiyor. Suriyeli sığınmacı kardeşlerimiz kendilerine dağıtılan bu nakdi yardım kartlarıyla bir nebze de olsa sofralarına ekmek götürebiliyor. Ülkelerinde yaşadıkları travmalardan kurtulmaları adına her türlü yardımlarımızı sürdüreceğiz. Yaklaşan Kurban Bayramında da bu kardeşlerimizi yalnız bırakmayacağız.” diye konuştu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İnşaat işçisi elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti

İnşaat işçisi elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti

2017-08-16 16:02:08

Batman merkezde çalışırken elektrik akımına kapılan inşaat işçisi, hayatını kaybetti.

Gaziantep'te sürücülere 529 bin TL trafik cezası kesildi

Gaziantep'te sürücülere 529 bin TL trafik cezası kesildi

2017-08-16 15:42:08

Gaziantep'te modifiyeli olarak tabir edilen otomobil ve motosikletlere yönelik denetimlerde, sürücülere toplam 529 bin 310 TL tutarında ceza kesildi.

Ağrı'da 16 hırsızlık şüphelisine gözaltı

Ağrı'da 16 hırsızlık şüphelisine gözaltı

2017-08-16 15:24:29

Ağrı'da son bir ay içerisinde gerçekleştirilen hırsızlık olaylarına ilişkin çalışmalarda, 16 şüpheli gözaltına alındı.

TÜM HABERLER

Diyarbakır’da zincirleme trafik kazası: 3 yaralı

Diyarbakır’da sürücüsünün direksiyon hâkimiyetini kaybettiği otomobil, kırmızı ışıkta duran otomobillere çarptı.

Hayallerini ahşap parçalara yansıtıyorlar

Muş'ta engellilere yönelik kursa katılan zihinsel engelliler, hayallerini ahşap parçalara yansıtarak, birbirinden güzel eserler oluşturuyorlar.

Sierra Leone'de ölü sayısı 400'e yükselirken 600 kişi kayıp

​Sierra Leone’nin başkenti Freetown’da aşırı yağışların ardında meydana gelen sel ve toprak kaymasında ölü sayısı 400'ye yükselirken 600 kişiden de haber alınamıyor.

Emekli maaşları Kurban Bayramı öncesinde ödenecek

SGK ve BAĞ-KUR kapsamında emekli, dul ve yetim aylığı alanların aylıkları Kurban Bayramı öncesinde hesaplarına yatırılacak.

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

Erzurum Meteoroloji 12'nci Bölge Müdürlüğü, Erzurum'un kuzeyi ve doğusu ile Kars ve Ardahan genelinde kuvvetli yağış beklendiğini açıkladı.
TÜM HABERLER