A A A

10 yılı aşkındır şebeke suyuna hasretler

Eklenme : 2017-08-09 11:25

BATMAN - Yaklaşık 10 yılı aşkın bir süredir şebeke suyu hasreti çeken Batman’ın Sason ilçe sakinleri, evlerine su götürebilmek için her gün bir kilometre uzaklığa yürümek zorunda kalıyor.

10 yılı aşkındır şebeke suyuna hasretler

Batman’ın Sason ilçesine bağlı Karşıyaka ve Yukarı Mahallesi’nde şebeke suyu bulamayan mahalle sakinleri, evlerine su götürebilmek için mahalleye bir kilometre uzaklıkta bulunan küçük bir çeşmenin başında kuyruk oluşturuyor.

Şehir merkezinde olmalarına rağmen yaklaşık 10 yılı aşkın bir süredir şebeke suyuna hasret kalan mahalle sakinleri, su sorunun bir an önce çözülmesini isteyerek, yetkililere seslerini duyurmaya çalışıyor.

Defalarca İlçe Belediyesine başvuruda bulundukları halde mahallelerinde olan su sorununun bir türlü çözülemediğini belirten Yukarı Mahalle Muhtarı Behçet Ağaya, yetkililerin konuya el atmasını istedi.

Ağaya, “Mahallelerimizde yıllardan beri su sorunu yaşanmaktadır. Her iki mahalle muhtarı olarak defalarca belediye başkanına su sorunumuzu ilettik ancak hiçbir şekilde bir türlü su sorunumuzu çözmediler. Bizim ihtiyacımız olan sadece birkaç metre sağlam boru ve su dinamosudur. Son yıllarda hükümetimizin çabalarıyla dağ başında bulunan en ücra köylerde bile su sorunu yaşanmazken, maalesef bizler ilçe merkezine bağlı iki mahalle olarak su sorunu yaşıyoruz. Bizler kaymakamlığa da başvuruda bulunduk ancak onlar, belediyeye bağlı olduğumuz için bizleri belediyeye yönlendirdiler.” dedi.

“Valilikten yardım bekliyoruz”

Su sıkıntısı yüzünden kadınların, günün büyük bir kısmını çeşmenin başında geçirdiklerini vurgulayan Ağaya, “Mahallemiz susuzluktan kurudu. Hayvanlarımıza akşamları uzakta bulunan çay kenarına götürerek su vermek zorunda kalıyoruz. Bayanlarımız ve kızlarımız zamanlarının büyük bir kısmını mahallede bulunan küçük bir çeşmenin başında su sırası beklemekle geçiriyor. Her evde çamaşır, bulaşık makinesi var ancak su olmadığı için kullanamıyorlar. Belediye bizim su sorunumuzu çözmeyecek. Valilikten yardım bekliyoruz.” diye konuştu. (M. Fatih Akgül - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Gaziantep'te sürücülere 529 bin TL trafik cezası kesildi

Gaziantep'te sürücülere 529 bin TL trafik cezası kesildi

2017-08-16 15:42:08

Gaziantep'te modifiyeli olarak tabir edilen otomobil ve motosikletlere yönelik denetimlerde, sürücülere toplam 529 bin 310 TL tutarında ceza kesildi.

Ağrı'da 16 hırsızlık şüphelisine gözaltı

Ağrı'da 16 hırsızlık şüphelisine gözaltı

2017-08-16 15:24:29

Ağrı'da son bir ay içerisinde gerçekleştirilen hırsızlık olaylarına ilişkin çalışmalarda, 16 şüpheli gözaltına alındı.

3 ülkenin Büyükelçisi Erdoğan’a güven mektubunu sundu

3 ülkenin Büyükelçisi Erdoğan’a güven mektubunu sundu

2017-08-16 15:07:34

​Tanzanya, Somali ve Avustralya Büyükelçileri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a güven mektubunu sundu.

TÜM HABERLER

Hayallerini ahşap parçalara yansıtıyorlar

Muş'ta engellilere yönelik kursa katılan zihinsel engelliler, hayallerini ahşap parçalara yansıtarak, birbirinden güzel eserler oluşturuyorlar.

Sierra Leone'de ölü sayısı 400'e yükselirken 600 kişi kayıp

​Sierra Leone’nin başkenti Freetown’da aşırı yağışların ardında meydana gelen sel ve toprak kaymasında ölü sayısı 400'ye yükselirken 600 kişiden de haber alınamıyor.

Emekli maaşları Kurban Bayramı öncesinde ödenecek

SGK ve BAĞ-KUR kapsamında emekli, dul ve yetim aylığı alanların aylıkları Kurban Bayramı öncesinde hesaplarına yatırılacak.

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

Erzurum Meteoroloji 12'nci Bölge Müdürlüğü, Erzurum'un kuzeyi ve doğusu ile Kars ve Ardahan genelinde kuvvetli yağış beklendiğini açıkladı.

Yanan fabrikanın sahibinden halen haber yok

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi'nde bir iplik fabrikasındaki yangında enkaz altında kaldığı düşünülen fabrika sahibini kurtarma çalışmaları 3'üncü gününde devam ediyor.
TÜM HABERLER