A A A

Dolandırıcılar 3 bin küçükbaş hayvanı alarak kayıplara karıştı

Eklenme : 2017-08-09 13:48

BİNGÖL - Bingöl'ün Karlıova ilçesinde kendilerini hayvan tüccarı olarak tanıtan dolandırıcılar, yaklaşık 3 bin küçükbaş hayvanı alarak kayıplara karıştı.

Dolandırıcılar 3 bin küçükbaş hayvanı alarak kayıplara karıştı

Karlıova'ya bağlı 10 köye giderek kendilerini hayvan tüccarı olarak tanıtan dolandırıcılar, yaklaşık 3 bin küçükbaş hayvanı alarak kayıplara karıştı.

Edinilen bilgilere göre, 10 gün önce aracıları olan V.U. ile birlikte 10 köye giderek kendisini hayvan tüccarı olarak tanıtandolandırıcılar, yaklaşık 3 bin küçükbaş hayvanı borca alarak kayıplara karıştı.

Piyasa değeri bir buçuk milyon lira olan yaklaşık 3 bin küçükbaş hayvanı alıp kayıplara karışan kişinin izini süren köylüler, tüm çabalarına rağmen hayvanlarını alan kişinin izini bulamadıklarını söylediler.

Kendisinin de mağdur edildiğini söyleyen V.U. hayvanları alan kişilerin böyle yapacaklarını bilmediğini, kendi hayvanlarını da onlara borca sattığını ifade etti.

Tuzluca köyü muhtarı Ali Yılmaz, hayvan kalpazanların yıllardır köylerine dadandıklarını ifade ederek, köylülerin artık uyanık olması gerektiğini söyledi. Yılmaz, yıllardır köylerinden borç adı altında hiçbir evrak verilmeden köylüleri kandıran bu kişilere karşı herkesin uyanık olması gerektiğinin altını çizdi.

Jandarmaya suç duyurusunda bulunan köylüler, hayvanlarını götüren dolandırıcıların bir an önce bulunmasını istediler.

Olay hakkında soruşturma başlatılırken, sahte hayvan tüccarların yakalanması için çalışma başlatıldığı öğrenildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

2017-08-20 23:06:07

Kur'an Nesli Platformu tarafından ilan edilen "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında iki haftada namaz eğitimini başarıyla tamamlayan 3 bini aşkın çocuk için Batman’da program düzenlendi.

İçişleri Bakanı Soylu Siirt’te

İçişleri Bakanı Soylu Siirt’te

2017-08-20 22:38:13

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir dizi temaslarda bulunmak üzere Siirt’e geldi.

Yoldan çıkan araç kayalıklara çarptı: 2 yaralı

Yoldan çıkan araç kayalıklara çarptı: 2 yaralı

2017-08-20 21:27:06

Mardin’de seyir halindeki aracın yoldan çıkması sonucu meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı.

TÜM HABERLER

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.

"Biz sağ oldukça bu acı yüreğimizden çıkmaz"

Gaziantep’te geçtiğimiz yıl bir kına gecesinde gerçekleştirilen canlı bomba saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınları, olayın yıl dönümünde yakınlarının kabrini ziyaret etti.
TÜM HABERLER