A A A

Batman’da “Tekstil Çalıştayı” yapıldı

Eklenme : 2017-08-09 14:26

BATMAN - Batman’da düzenlenen tekstil çalıştayında konuşan İŞKUR İl Müdürü Besim Eviz, kentin tekstil, sanayi kenti olma yolunda gerekli desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

Batman’da “Tekstil Çalıştayı” yapıldı

Batman Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından Batman’da tekstil sektöründe faaliyet gösteren işverenler ile çalıştay düzenlendi. Düzenlenen çalıştaya tekstilciler yoğun ilgi gösterdi.

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan İŞKUR İl Müdürü Besim Eviz, tekstil sektörünün Batman’ın parlayan istihdam yıldızı olduğunu ve İl Müdürlüğü olarak bu sektörün gelişimini yakından takip ettiklerini belirterek; kentin tekstil, sanayi kenti olma yolunda gerekli desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Eviz, “Tekstil sektörünün son 4-5 yılda Batman’da ciddi yatırımlar yaptığını görüyor ve bundan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. İŞKUR olarak bu çalıştayı yapmamızın temel amacı tekstil sektörünün temel sorunlarını ve bu sorunların çözüm önerilerini ortaya koymaktır. Bu amaçla bugün 90’a yakın firma temsilcimizi davet ederek ilimiz için bir yol haritası ortaya koymayı planlıyoruz. Yeni sanayileşen şehrimizin bu kadar kısa zamanda bu gelişmeyi sağlaması mutluluk vermekle beraber, sektörün temel sorunlarının başında yer alan kurumsallaşma ve tanıtım çalışmalarının eksikliği de yadsınamaz bir gerçektir.” dedi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Gaziantep'te sürücülere 529 bin TL trafik cezası kesildi

Gaziantep'te sürücülere 529 bin TL trafik cezası kesildi

2017-08-16 15:42:08

Gaziantep'te modifiyeli olarak tabir edilen otomobil ve motosikletlere yönelik denetimlerde, sürücülere toplam 529 bin 310 TL tutarında ceza kesildi.

Ağrı'da 16 hırsızlık şüphelisine gözaltı

Ağrı'da 16 hırsızlık şüphelisine gözaltı

2017-08-16 15:24:29

Ağrı'da son bir ay içerisinde gerçekleştirilen hırsızlık olaylarına ilişkin çalışmalarda, 16 şüpheli gözaltına alındı.

3 ülkenin Büyükelçisi Erdoğan’a güven mektubunu sundu

3 ülkenin Büyükelçisi Erdoğan’a güven mektubunu sundu

2017-08-16 15:07:34

​Tanzanya, Somali ve Avustralya Büyükelçileri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a güven mektubunu sundu.

TÜM HABERLER

Hayallerini ahşap parçalara yansıtıyorlar

Muş'ta engellilere yönelik kursa katılan zihinsel engelliler, hayallerini ahşap parçalara yansıtarak, birbirinden güzel eserler oluşturuyorlar.

Sierra Leone'de ölü sayısı 400'e yükselirken 600 kişi kayıp

​Sierra Leone’nin başkenti Freetown’da aşırı yağışların ardında meydana gelen sel ve toprak kaymasında ölü sayısı 400'ye yükselirken 600 kişiden de haber alınamıyor.

Emekli maaşları Kurban Bayramı öncesinde ödenecek

SGK ve BAĞ-KUR kapsamında emekli, dul ve yetim aylığı alanların aylıkları Kurban Bayramı öncesinde hesaplarına yatırılacak.

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

Erzurum Meteoroloji 12'nci Bölge Müdürlüğü, Erzurum'un kuzeyi ve doğusu ile Kars ve Ardahan genelinde kuvvetli yağış beklendiğini açıkladı.

Yanan fabrikanın sahibinden halen haber yok

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi'nde bir iplik fabrikasındaki yangında enkaz altında kaldığı düşünülen fabrika sahibini kurtarma çalışmaları 3'üncü gününde devam ediyor.
TÜM HABERLER