A A A

Umut Kervanı mağdur aileye yardım eli uzattı

Eklenme : 2017-08-10 14:18

BATMAN - Umut Kervanı Vakfı, Batman’da ihtiyaç sahibi mağdur aileye beyaz eşya ve para yardımında bulundu.

Umut Kervanı mağdur aileye yardım eli uzattı

İhtiyaç sahibi ailelere düzenli olarak yardımlarda bulunan Umut Kervanı Vakfı, Batman’da Petrolkent Mahallesi 2837’nci Sokakta ikamet eden 5 nüfuslu mağdur aileye beyaz eşya ve para yardımında bulundu.

Yaptıkları yardım ile ilgili bilgi veren Umut Kervanı Batman yetkililerinden Faysal Rüzgar, her zaman olduğu gibi muhtaç ailelerin umudu olmaya devam ettiklerini belirterek, kalp hastası ve tedaviye muhtaç, çalışamayacak durumunda olan Abdulkerim Tutalın ailesine yardım elini uzattıklarını söyledi.

Mağdur ailenin evlerinin durumunu yerinde incelediklerini belirten Rüzgar, “Ailenin çok mağdur olduğunu, evlerinin nem ve rutubetten geçilmediğini, ayrıca beyaz eşyalarının olmadığını tespit ettik. Umut Kervanı Vakfı olarak, bir hayırseverin yardımıyla evin beyaz eşyaları ve bir miktar nakdi yardımı mağdur aileye ulaştırdık. Bu mağdur aileye benzer birçok ailenin bizden yardım beklentileri var ve biz imkânlarımızın kısıtlı olmasından yardım edemiyoruz. Duyarlı hayırsever kardeşlerimizden böyle mağdur ailelere yardım eli uzatmaları, bu hayır kervanında yer almalarını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı. (M. Fatih Akgül - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İnşaat işçisi elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti

İnşaat işçisi elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti

2017-08-16 16:02:08

Batman merkezde çalışırken elektrik akımına kapılan inşaat işçisi, hayatını kaybetti.

Gaziantep'te sürücülere 529 bin TL trafik cezası kesildi

Gaziantep'te sürücülere 529 bin TL trafik cezası kesildi

2017-08-16 15:42:08

Gaziantep'te modifiyeli olarak tabir edilen otomobil ve motosikletlere yönelik denetimlerde, sürücülere toplam 529 bin 310 TL tutarında ceza kesildi.

Ağrı'da 16 hırsızlık şüphelisine gözaltı

Ağrı'da 16 hırsızlık şüphelisine gözaltı

2017-08-16 15:24:29

Ağrı'da son bir ay içerisinde gerçekleştirilen hırsızlık olaylarına ilişkin çalışmalarda, 16 şüpheli gözaltına alındı.

TÜM HABERLER

Diyarbakır’da zincirleme trafik kazası: 3 yaralı

Diyarbakır’da sürücüsünün direksiyon hâkimiyetini kaybettiği otomobil, kırmızı ışıkta duran otomobillere çarptı.

Hayallerini ahşap parçalara yansıtıyorlar

Muş'ta engellilere yönelik kursa katılan zihinsel engelliler, hayallerini ahşap parçalara yansıtarak, birbirinden güzel eserler oluşturuyorlar.

Sierra Leone'de ölü sayısı 400'e yükselirken 600 kişi kayıp

​Sierra Leone’nin başkenti Freetown’da aşırı yağışların ardında meydana gelen sel ve toprak kaymasında ölü sayısı 400'ye yükselirken 600 kişiden de haber alınamıyor.

Emekli maaşları Kurban Bayramı öncesinde ödenecek

SGK ve BAĞ-KUR kapsamında emekli, dul ve yetim aylığı alanların aylıkları Kurban Bayramı öncesinde hesaplarına yatırılacak.

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

Erzurum Meteoroloji 12'nci Bölge Müdürlüğü, Erzurum'un kuzeyi ve doğusu ile Kars ve Ardahan genelinde kuvvetli yağış beklendiğini açıkladı.
TÜM HABERLER