A A A

Ilısu Bilim Komitesi Hasankeyf'i ziyaret etti

Eklenme : 2017-08-11 19:45

BATMAN - Ilısu Barajı ve HES Projesi kapsamında oluşturulan Ilısu Bilim Komitesi, Batman'ın Hasankeyf ilçesini ziyaret etti.

Ilısu Bilim Komitesi Hasankeyf'i ziyaret etti

Ilısu Barajı ve HES Projesi kapsamında oluşturulan Ilısu Bilim Komitesinin Koordinatörü Mustafa Eldemir ve beraberindeki heyet, Batman'ın Hasankeyf İlçe Kaymakamı Faruk Bülent Baygüven'i makamında ziyaret etti.

Makam odasında gerçekleşen toplantıya; Ilısu Bilim Komitesi Koordinatörü Mustafa Eldemir ve beraberindeki 25 kişilik komite üyesi, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Hasankeyf Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen, İŞKUR İl Müdür Yrd. Mahmut Polat, DSİ Şube Müdürü Şehmus Erkan Dursun ve ilgili yetkililer katıldı.

Ilısu Bilim Komitesi üyelerine yeni Hasankeyf yerleşim alanında devam eden kamu yatırımları ve diğer sorunlarla ilgili bilgi veren Baygüven, ilçenin sorunlarını içeren bir raporu da komiteye sunarak, mevcut sorunların çözümü noktasında desteklerini istedi.

Daha sonra Ilısu Bilim Komitesinin talebi üzerine, Hasankeyf Kaymakamlığı başkanlığında Kale Sokağı'ndaki esnaf temsilcileri ile konferans salonunda ikinci bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıyla ilgili Hasankeyf Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada, "Yeni Hasankeyf yerleşkesinin mevcut sorunlarının yanı sıra Kale Sokak'ta halen ticari faaliyet gösteren ve tarihi eserlerin taşınılması için esnafların dükkânlarının erken boşaltılması durumunda iş kaybına uğrayacak olan esnaflarımızın maddi anlamda kayıplarının telafi edilmesi ve yeni Hasankeyf yerleşkesinde düzenleri kurulup, kazançları artırılana kadar maddi olarak desteklenmeleri üzerinde duruldu. Yapılan toplantıda tüm esnaf temsilcilerine söz hakkı verilerek sorunları dinlendi." denildi.

Toplantıdan sonra Ilısu Bilim Komitesi üyeleriyle birlikte yeni Hasankeyf yerleşkesinde yapımı devam eden ve biten kamu yatırımları incelendi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Gaziantep'te sürücülere 529 bin TL trafik cezası kesildi

Gaziantep'te sürücülere 529 bin TL trafik cezası kesildi

2017-08-16 15:42:08

Gaziantep'te modifiyeli olarak tabir edilen otomobil ve motosikletlere yönelik denetimlerde, sürücülere toplam 529 bin 310 TL tutarında ceza kesildi.

Ağrı'da 16 hırsızlık şüphelisine gözaltı

Ağrı'da 16 hırsızlık şüphelisine gözaltı

2017-08-16 15:24:29

Ağrı'da son bir ay içerisinde gerçekleştirilen hırsızlık olaylarına ilişkin çalışmalarda, 16 şüpheli gözaltına alındı.

3 ülkenin Büyükelçisi Erdoğan’a güven mektubunu sundu

3 ülkenin Büyükelçisi Erdoğan’a güven mektubunu sundu

2017-08-16 15:07:34

​Tanzanya, Somali ve Avustralya Büyükelçileri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a güven mektubunu sundu.

TÜM HABERLER

Hayallerini ahşap parçalara yansıtıyorlar

Muş'ta engellilere yönelik kursa katılan zihinsel engelliler, hayallerini ahşap parçalara yansıtarak, birbirinden güzel eserler oluşturuyorlar.

Sierra Leone'de ölü sayısı 400'e yükselirken 600 kişi kayıp

​Sierra Leone’nin başkenti Freetown’da aşırı yağışların ardında meydana gelen sel ve toprak kaymasında ölü sayısı 400'ye yükselirken 600 kişiden de haber alınamıyor.

Emekli maaşları Kurban Bayramı öncesinde ödenecek

SGK ve BAĞ-KUR kapsamında emekli, dul ve yetim aylığı alanların aylıkları Kurban Bayramı öncesinde hesaplarına yatırılacak.

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

Erzurum Meteoroloji 12'nci Bölge Müdürlüğü, Erzurum'un kuzeyi ve doğusu ile Kars ve Ardahan genelinde kuvvetli yağış beklendiğini açıkladı.

Yanan fabrikanın sahibinden halen haber yok

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi'nde bir iplik fabrikasındaki yangında enkaz altında kaldığı düşünülen fabrika sahibini kurtarma çalışmaları 3'üncü gününde devam ediyor.
TÜM HABERLER