Birecik'te madde bağımlılığına karşı komisyon oluşturuldu

​Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde Madde Bağımlılığı İle Mücadele Komisyonu oluşturuldu.

Birecik'te madde bağımlılarının tespiti, tedavisi ve konuyla ilgili diğer işlemleri yürütmek üzere Birecik Kaymakamlığı tarafından “Madde Bağımlılığı ile Mücadele Komisyonu” oluşturuldu.

Kaymakamlık  Proje Ofisi Koordinatörlüğünde ve Toplum Sağlığı Merkezi, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü, Birecik Rehberlik ve Araştırma Merkezi, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı ve Kızılay Birecik Şube Başkanlığından görevli personellerin katılımıyla oluşturulan komisyon ilk toplantısını İlçe Kaymakamı Kadir Perçi başkanlığında gerçekleştirdi.

Kaymakamlık toplantı salonunda yapılan toplantıda Perçi, madde bağımlılığı ile mücadele konusuna önem verdiğini ve bu mücadelenin daha etkin şekilde yapılmasına yönelik çok yönlü çalışmalar yapılacağını belirterek, madde bağımlılığının azaltılması, önlenmesi, madde bağımlılarının eğitilmesi, istihdamı ve okullarda madde bağımlılığına karşı tedbir alınmasına yönelik çalışmalar yürütülmesi için somut projeler oluşturulacağını söyledi.

Perçi, aynı zamanda uyuşturucu kaçakçılığının önlenmesi konusunda güvenlik birimleri tarafından kapsamlı çalışmalar yürütüleceğini ve başta kamu görevlileri olmak üzere tüm vatandaşları tarafından sosyal sorumluluk bilinci içerisinde güvenlik birimlerine destek olunması gerektiğini dile getirdi. (Bahattin Coşkunkan- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler