A A A

Cumhurbaşkanı Erdoğan Isparta'da konuştu

Eklenme : 2017-08-12 16:06

ISPARTA - Açılış törenlerine katılmak üzere Isparta'ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada katılımcılara hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Isparta'da konuştu

Davet edildiği açılış törenlerine katılmak üzere Isparta'da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anadolu Grubu Isparta Meyve Suyu Üretim Tesislerinin açılış törenine katıldı.

Törende katılımcılara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 125 milyon TL yatırım değerine sahip ve yılda 100 bin ton meyve işleyecek olan meyve suyu fabrikasının Isparta ve Türkiye için hayırlı olmasını diledi.

Avrupa ülkelerinin Türkiye'ye yönelik eleştirilerinin çoğunluğunun kendi iç siyasetleriyle ilgili olduğunu bildiklerini belirten Erdoğan, "Hollanda'nın, 16 Nisan halk oylaması sürecinde tamamen gereksiz bir şekilde ilişkilerimizi germesinin sebebinin kendi seçimleri olduğunu gördük. Geçmişte Fransa ve Avusturya gibi ülkeler de benzer yöntemlere başvurmuşlardı. Şimdi aynı taktiği Almanya'nın izlediğini müşahede ediyoruz. Seçimlerden sonra ben inanıyorum ki onlar da normale döneceklerdir." dedi.

Bu süreçte Türkiye'ye yönelik haksız ve mesnetsiz suçlamalarla yatırımcıların ve turistlerin gözlerinin korkutulmaya çalışılmasının siyasi ve ticari ahlakla izah edilebilmesinin mümkün olmadığını dile getiren Erdoğan, "Nitekim ülkemizle ilgili spekülasyonların Avrupa'nın iç siyasetinden kaynaklandığını yatırımcılar da bildikleri ve gördükleri için söylenenlere pek aldırış etmiyorlar." ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde yapılan rüzgâr enerjisi ihalesine katılan 8 firmanın 4'ünün Alman firması olduğuna ve diğer uluslararası yatırımcıların da Türkiye'deki projelerini askıya almak bir yana, hızlandırmayı tercih ettiklerine değinen Erdoğan, şunları söyledi: "Biz, hiçbir zaman sadece keseri kendimize yontmadık. Her zaman 'Birlikte kazanalım.' çağrısı yaptık, bu anlayışla hareket ettik. Bugün burada örneklerinden birine şahit olduğumuz üzere, uluslararası yatırımcıların ülkemize olan güvenleri artarak sürüyor."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından törene katılan bakan ve milletvekilleriyle birlikte fabrikanın açılış kurdelesini kesti.

Törende; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve bazı milletvekilleri de hazır bulundu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Siirt’te  yaz Kur’an kursları sona erdi

Siirt’te yaz Kur’an kursları sona erdi

2017-08-18 22:17:11

​Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 12 Haziran 2017 tarihinde başlatılan yaz Kur’an-ı Kerim kursları sona erdi.

Saldırı hazırlığındaki PKK’li tutuklandı

Saldırı hazırlığındaki PKK’li tutuklandı

2017-08-18 21:56:16

​Mardin'in Midyat ilçesinde PKK'ye yönelik operasyonda, saldırı hazırlığında olduğu belirtilen ve gözaltına alınan bir PKK’li tutuklandı.

Hayatını kaybeden 7 tarım işçisi memleketleri Mardin’e gönderildi

Hayatını kaybeden 7 tarım işçisi memleketleri Mardin’e gönderildi

2017-08-18 21:36:17

​Sakarya'nın Hendek ilçesindeki kazada hayatını kaybeden 7 tarım işçisi memleketleri Mardin’e gönderildi.

TÜM HABERLER

Gaziantep'te hırsızlık operasyonu: 2 gözaltı

Gaziantep'te çalıntı araç ile hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 kişi adliyeye sevk edildi.

HÜDA PAR’dan Karaköprü esnafına ziyaret

​HÜDA PAR Karaköprü İlçe Başkanlığından oluşan bir heyet, esnafın sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Umut Kervanı'ndan Van'da 80 aileye yardım

Umut Kervanı, Kurban Bayramı öncesinde Van'da ihtiyaç sahibi 80 aileye yardımda bulundu.

Van’da öğrencilere bisiklet ve Kur’an hediye edildi

Van'ın Edremit ilçesinde yaz Kur’an kurslarını tamamlayan 100 öğrenciye bisiklet ve Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

Diyarbakır’da engelliler için işaret diliyle hutbe okutuldu

Diyarbakır’da işitme engellilere yönelik işaret diliyle camilerde hutbe okutuldu.
TÜM HABERLER