A A A

Yeşilay bölge toplantısını Diyarbakır'da yaptı

Eklenme : 2017-08-13 18:06

DİYARBAKIR - Yeşilay, 11 ilin şube başkanının katılımıyla Diyarbakır'da bölge toplantısını gerçekleştirdi.

Yeşilay bölge toplantısını Diyarbakır'da yaptı

Yeşilay, Türkiye genelinde yaygınlaştırdığı şubelerinin kapasitelerini geliştirmek amacıyla hizmet içi eğitimler düzenliyor.

Bölge bölge yapılan eğitim programlarının Konya, Samsun ve Kars ayakları tamamlanırken, eylül sonuna kadar 3 ilde daha yapılacak olan eğitimlerin 4'üncüsü Diyarbakır'da gerçekleştirildi.

Eğitim programlarında; Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı (TBM) uygulaması, Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) yaygınlaştırılması, mevzuat, tüzük ve yönetmelikler eğitimi, kurumsal iletişim yönetimi, proje döngüsü, şube finansal sistemi, beden dili, gönüllüler ve üyelerle ilişkilere yönelik eğitimler veriliyor.

Diyarbakır Öğretmenevi'nde verilen eğitimde 11 şube yer aldı. Yeşilay Genel Sekreteri Av. Osman Baturhan Dursun ve Yönetim Kurulu üyesi Hatice Saadet Kalyoncu'nun da katıldığı eğitim programı 11-13 Ağustos 2017 tarihleri arasında düzenlendi.

Yeşilay Diyarbakır Şube Başkanı Yahya Öger, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Yeşilay'ın bölge toplantısının Diyarbakır'da olması bizim açımızdan olumlu bir davranıştı. 11 ilden gelen şube başkanlarımız ve şube yöneticilerimizi Diyarbakır'da bazı tarihi mekânlarda ağırlama şansına sahip olduk. İnanıyoruz ki misafirlerimiz illerine döndüklerinde Diyarbakır'la ilgili var olan yanlış kanaatleri bertaraf edeceklerdir. Diğer açıdan da YEDAM'ın Diyarbakır'ımızda kurulması noktasında bir yol güzergâhı belirlendi. İnanıyoruz ki yerel yöneticiler ve bürokrasinin bu anlamda bizlere destekleri olacaktır. Şube başkanları toplantımız 3 gün devam etti, şube kapasitelerinin geliştirilmesi ile ilgili olumlu adımlar atıldı. Yeşilay ve Yeşilay Diyarbakır Şubesi bu süreçten sonra daha güçlü bir sesle sahada olmaya devam edecektir." dedi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Batman'da trafik kazası: Bir yaralı

Batman'da trafik kazası: Bir yaralı

2017-08-22 09:54:38

Batman'da 2 aracın çarpışmasıyla meydana gelen trafik kazasında bir kişi yaralandı.

"Milletvekillerine bayram ikramiyesi" haberlerine yalanlama

2017-08-22 09:28:41

​TBMM'den yapılan açıklamada, "Milletvekillerine bayram ikramiyesi olarak 20 bin TL verilmesi kararının kabul edildiği" yönündeki haber ve paylaşımların gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Van kırsalına hava harekâtı

Van kırsalına hava harekâtı

2017-08-22 09:13:14

​Van'ın Gürpınar ilçesi kırsalına düzenlenen hava harekâtında, bombalı araç temin ettiği ve araca bomba yüklediği belirtilen 3 PKK'li öldürüldü.

TÜM HABERLER

ABD'de tam güneş tutulması gerçekleşti

Ayın güneş ile dünya arasına girmesiyle gerçekleşen olay, 38 yıl aradan sonra Kuzey Amerika'da gerçekleşti.

Bingöl'ün 3 ilçesinin kaymakamı değişti

​Bingöl’ün Adaklı, Yayladere ve Yedisu ilçe kaymakamlarının görev yerleri değişti.

Elazığ’da IŞİD'li olduğu iddia edilen 6 kişi tutuklandı

​Elazığ’da IŞİD üyesi olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan 25 şüpheliden 6’sı tutuklandı.

Ağrı'da 14 kişi FETÖ'den tutuklandı

​Ağrı'da FETÖ'ye yönelik son bir ay içerisinde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 42 kişiden 14'ü tutuklandı.

Bombalı araç kullanan 2 PKK'li öldürüldü

​Van'ın Gürpınar ilçesi kırsalında bombalı araç kullanan 2 PKK'linin öldürüldüğü bildirildi.
TÜM HABERLER