A A A

Cevzet Soysal’ın oğlu suç duyurusunda bulundu

Eklenme : 2015-01-21 17:25

BATMAN - Batman’da 16 yıl önce kaçırılıp işkenceyle katledilen Cevzet Soysal’ın oğlu Mücahit Soysal, babasını katleden polisler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Cevzet Soysal’ın oğlu suç duyurusunda bulundu

Bundan tam 16 yıl önce Batman'da kaçırılıp Beşiri kırsalında işkenceyle katledilen Cevzet Soysal'ın oğlu Mücahit Soysal, bugün Cumhuriyet Başsavcılığına giderek o dönemin polisleri hakkında suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusundan sonra adliye binası önünde açıklamada bulunan Cevzet Soysal'ın oğlu Mücahit Soysal, "Babamdan 16 senedir haber alamıyoruz. Bugüne kadarda herhangi bir haber de alamadık. Birkaç gün önce basına da yansıyan Eski İstihbarat Şube Başkanı Sabri Uzun'un çıkardığı kitapta babamın kaçırılıp infaz edildiğinden bahsediliyor. Onun için savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Buradan yetkililere sesleniyorum. Babamın bir an önce mezarının bulunmasını istiyoruz. Bu davamızdan geri kalmayacağız ve üstünde duracağız. Yetkililerin biran önce gerekli işlemleri başlatmasını istiyoruz." dedi.

Mücahit Soysal'ın aile avukatı Av. İdris Yapıcıoğlu ise "Daha önce de basına yansıyan faili meçhul bir olayın aydınlatması için Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunduk. Ciddi bir soruşturma yapılırsa faillerin bulunacağına inanıyoruz. Ciddi bir soruşturmasının olması içinde biz ellimizden geleni yapacağız. Gelişmeleri ve dosyayı yakından takip edeceğiz. Sümen altı olmaması için benzer dosyaların başına gelen akıbetin bununda başına gelmemesi için biz elimizden geleni yapacağız." açıklamalarında bulundu. (M. Sait Çelik – İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kahta’da işgalciler telin edildi

Kahta’da işgalciler telin edildi

2017-07-22 00:00:54

Siyonist terör çetesinin Müslümanları şehit etmesi ve Mescid-i Aksa’yı işgal edip ibadete izin vermemesi Adıyaman’ın Kahta ilçesinde düzenlenen basın açıklamasıyla lanetlendi.

Bitlis’te ilk kez engelliler için piknik düzenlendi

Bitlis’te ilk kez engelliler için piknik düzenlendi

2017-07-21 23:54:39

​Bitlis Valiliği tarafından, sosyal projeler kapsamında kentte bulunan bazı engeli vatandaş ve aileleri için piknik düzenlendi.

PKK'ye yardım yataklık yaptığı iddia edilen 35 kişi gözaltına alındı

PKK'ye yardım yataklık yaptığı iddia edilen 35 kişi gözaltına alındı

2017-07-21 23:32:13

​Siirt'in Pervari ilçesinde PKK'ye yardım ve yataklık yaptığı iddia edilen 35 şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

TÜM HABERLER

Batman’da "inşaat ve tarım" fuarı düzenlenecek

​Batman’da "1. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı" ile "1. İnşaat, Mobilya ve Dekorasyon Fuarı" yapılacağı bildirildi.

Ege'de 5 büyüklüğünde bir deprem daha

Ege'de 5 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

Muş'ta bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı

​Muş'ta bomba ve el yapımı patlayıcı düzeneği alan bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı, PKK'liye yardım yataklık yapan 6 şüpheli gözaltına alındı.

"Ümmet birlik olmadığı sürece Müslüman kanı akmaya devam edecektir"

​Siyonist terör rejimi İsrail’in Mescid-i Aksa'yı ibadete kapatıp, Müslümanları katledilmesine tepki gösteren HÜDA PAR Derik İlçe Başkanı, İslam ümmetinin birlik olamadığı müddetçe Müslümanların kanının akmaya devam edeceğini söyledi.

"Kudüs'ün özgürlüğüne giden yolda tüm imkânlarımızı seferber edelim"

HÜDA PAR GİK Üyesi Mahmut Kılınç, Kudüs'ün özgürlüğüne giden yolda bütün imkanların seferber edilmesi gerektiğini vurguladı.
TÜM HABERLER