Hayatını kaybeden 5 tarım işçisi Kızıltepe'de defnedilecek

Sakarya'nın Hendek ilçesinde tarım işçilerini taşıyan traktörün devrilmesi sonucu meydana gelen kazada hayatını kaybeden 7 kişiden 5’inin cenazesi Mardin Kızıltepe’de ilçesinde defnedilecek.

Sakarya'nın Hendek ilçesinde tarım işçilerini taşıyan traktörün devrilmesi sonucu meydana gelen kazada hayatını kaybeden 7 kişinin Mardinli oldukları öğrenildi. Hayatını kaybedenlerden 5'inin Kızıltepe’de ilçesinde defnedileceği belirtildi.

Cenazelerin bugün saat 17.00 sıralarında yola çıkacağı ve yarın defnedileceği öğrenilirken, Bedran Çağatay (54) kızı Bahar Çağatay, (15) ile yeğeni Çiçeği Çapat’ın taziyeleri Berçem Mahallesi'ndeki Esen Kahraman Aluca) taziye evinde Faruk Boz (38), Gülistan Boz’un (18) taziyeleri ise Atatürk Mahallesi 635 Sokak’ta kurulacak çadırlarda kabul edilecek.

Kızıltepe Cumhuriyet Mahallesinde ikamet eden 6 kız 4 erkek 10 çocuk babası olan Bedran Çağatay, maddi imkansızlıktan dolayı eşi Hanife, kızı Bahar ve oğlu Baver’le birlikte  Sakarya'nın Hendek ilçesine fındık toplamaya gitmişlerdi. Kazada baba-kız hayatını kaybederken oğulları yaralı olarak kurtuldu.

Olayı duyan akrabaları Cumhuriyet Mahallesi'ndeki evinin önüne akın etti. Bir yandan taziyeleri kabul eden akrabaları bir yandan da yarın gelecek cenazelerin defni için hazırlık yapıyor.

Bedran Çağatay’ın amcaoğlu Bahattin Çur, maddi imkansızlıklar nedeniyle Çağatay’ın 15-20 kişiyle fındık toplayama gittiklerini ve kazada hayatını kaybeden her 8 kişinin de akraba olduklarını belirtti.

Çur, "10 gün önce gitmişlerdi. Her yıl Hendek Adapazarı tarafına çalışmaya gidiyorlar. Sabah saat 06.30 sıralarında beni aradılar, traktörümüz kaza geçirdi diye. Sonra kardeşim aradı. Amcaoğlumuz kaza geçirmiş 6-7 ölü var, geri kalan yaralılar hastanede yatıyor, dedi. İş imkanı burada olmadığı için Güneydoğu’dan binlerce insan oraya çalışmaya gidiyor. Şu an cenazeler morgda. Oradaki yetkili kişiler cenazeleri hazırlıyorlar. Bugün akşama doğru saat 17.00 gibi yola çıkacaklar inşallah. Cenazeler yarın buraya ulaşır. Kızıltepe'de 5 kişi defnedilecek. Burada yakınları olarak taziyeleri kabul ediyoruz. Cenazeler geldikten sonra taziye evine geçeceğiz." dedi.

Kazada, Bedran Çağatay (54), Bahar Çağatay (15), Çiçeği Çapat (39), Faruk Boz (38), Gülistan Boz (18), Şengül Akman (50) ve Nildanur Akman (13) hayatını kaybederken, Veysel Akman, Mehmet Boz, Yusuf Akman, Gizem Boz, Yusuf Çapak ve Aleyna Boz, Uğur Boz, Gülistan Boz ve Baver Çağatay ise yaralanmıştı. (Mehmet Aslan- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler