Kızılay 33 ülkede kurban kesimi yapacak

​Kızılay Genel Merkez Denetim Kurulu Üyesi ve Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, bu yıl 33 farklı ülkede Kızılay olarak kurban kesimleri yapacaklarını ifade etti.

Kurban Bayramı çalışmalarıyla ilgili açıklama yapan Kızılay Genel Merkez Denetim Kurulu Üyesi ve Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, bu yıl 33 farklı ülkede Kızılay olarak kurban kesimleri yapacaklarını söyledi.

Her yıl belirledikleri 50 bin hissenin bu yıl 100 bine ulaşmasını beklediklerini belirten Koç, “7 yıldır yurt içinde ve yurt dışındaki kurban kampanyalarımız devam etmekte. Bu kampanyalarda ki hedefimiz ve amacımız gerek ülkemiz ve ülkemiz dışında mazlum Müslüman kardeşlerimizin ihtiyaçlarını gidermek adına kurban kampanyalarımız devam etmekte. Et Balık Kurumu ile yapılan sözleşme gereği kesilen kurbanlar bir buçuk yıl depolama ve saklama stok hakkına sahiptir. Bu yıl da Türkiye genelinde her yıl belirlediğimiz 50 bin hissenin bu sene 100 bini aşacağını düşünüyoruz. İnanılmaz bir şekilde yoğun bir talep var. İnsanımızın Kızılay’a olan güveni günden güne artmakta bunu bağışlarda ve diğer katkılarda görmekteyiz. Özellikle Muş’ta da yıllara oranla bu yıl bağışların arttığını görmekteyiz. Bu da Kızılay’a olan güvenin bir karşılığı zaten Kızılay’ımızda bu güvene karşılık olarak yurt içinde ve yurt dışında yaklaşık 33 farklı ülkede ve farklı bölgelerde milletimizin merhamet elini götürerek orada ülkemizi temsil etmekte, insanlarımıza temsil etmekte.” İfadelerini kullandı.

33 ülkede kurban dağıtılacağını söyleyen Koç, “Gittiğimiz yerlerde gayrimüslimlerin de talepleri oluyor. Biz bu talepleri de karşılıyoruz. Geçen yıl Karadağ’daydık oradayken Sırplar bizden yardım talep ettiler. Biz Sırplara da yardım ettik. Bu yardım faaliyetlerimizi yürütürken kendi ülkemizde ve 33 ülkede bu dağıtımları sağlayacağız. Sudan, Somali, Filistin, Suriye, Pakistan, Karadağ ve Saraybosna olmak üzere toplam 33 ülkede bu yardımlar dağıtılacak. Biz Suriye’deki hassasiyetten dolayı Suriye’ye büyük bir yardım yapıyoruz. Bunun yanında Filistin’e de özel önem veriyoruz.” dedi. (Ayetullah Tarhan-İLKHA)

 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler