​ Kastamonu'nun Cide ilçesinde 332 kaçak göçmen ile Türkiyeli göçmen kaçakçısı olduğu belirtilen 2 şüpheli yakalandı.

Cide ilçesi İlyasbey mevkiinde denize açılan kaçak göçmenlere yönelik yapılan operasyonda 332 kaçak göçmen ile Türkiyeli göçmen kaçakçısı olduğu belirtilen 2 şüphelinin yakalandığı belirtildi.

Konuyla ilgili Sahil Güvenlik Komutanlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"29 Ağustos 2017 günü saat 06.10’da Kastamonu İli Cide ilçesi İlyasbey mevkiinden beyaz renkli bir tekne ile çok sayıda göçmenin denize açıldığı ihbarı alınmıştır. 2 Sahil Güvenlik Botu ve 1 Sahil Güvenlik Helikopteri tarafından yapılan aramalar sonucunda söz konusu tekne Bartın İli Amasra İlçesi 40 deniz mili açığında tespit edilmiştir.

Tekne Sahil Güvenlik Botlarının refakatinde Amasra Limanı’na intikal ettirilmiş olup 144 erkek, 69 kadın, 71 erkek çocuk ve 48 kız çocuk olmak üzere toplam 332 düzensiz göçmen ve 2 Türk göçmen kaçakçısı şüphelisi yakalanmıştır." (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler