“Arakan’da yaşananlar hepimizin yüreğini dağladı”

​Bitlis Valiliğinin kurum amirleri ve halkla düzenlediği bayramlaşma programında konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz, Arakan’da yaşananların yüreklerini dağladıklarını belirtti.

Bitlis Valiliği tarafından kurum amirleri ve halkla bayramlaşma programı düzenlendi. Bitlis Öğretmenevinde düzenlenen programda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz, Arakan’da yaşanan vahşette dikkat çekti.

Demiröz, “Türkiye zor günlerden geçiyor. Türkiye’nin çevresinde bir takım hareketlilikleri hep beraber izliyoruz. Şu an tam birlik ve beraberlik zamanıdır. Biz sadece kendi ülkemiz değil, 50’ye aşkın mazlum ülkenin liderliğini yapıyoruz. Bu bayramda Türkiye’nin STK’ları, yardım kuruluşları, Kızılay’ı ve Mehmetçik Vakfı dünyanın neresinde yardıma muhtaç insan varsa onlara ulaşmaya çalışıyor. Tabi son günlerde Arakan öne çıktı. Hepimizin yüreğini dağladı. Üzüntülerimizin büyük olduğunu ifade etmek istiyorum. Orada yaşananları iyi analiz etmek lazım. Sadece sosyal medyadaki görüntülere bakarak yanılmamak lazım. Birleşik kuvvetlerde bir toplantı yapılarak bir tavsiye kararı alındı. Daha sonrada bazı ülkelerden sesler yükselmeye başladı. Biz Türkiye olarak çevremizdeki bir Suriye, Irak, Filistin gibi olmamak için el birliği ile çalışmamız lazım. Bizi ekonomik olarak cendereye alınmasına rağmen hamd olsun son günlerdeki veriler ve Türkiye ekonomisindeki toparlanma yüzümüzü güldürüyor.” dedi.

Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu ise Kurban Bayramının önemin çok büyük olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi: “Birliğe, dayanışmaya ve kardeşliğe en fazla ihtiyaç hissettiğimiz bu günlerde bizim için çok önemli olan bu güzel bayram gününde buradaki bu kalabalık birliğimizin kardeşliğimizin en güzel göstergesidir. Bayramlar önemlidir ama Kurban Bayramı bizim için çok daha önemlidir. Geleneklerimizde, kültürlerimizde en önemlisi inancımız gereği bayramların kardeşliğin ön plana çıktığı, küskünlerin barıştığı çok önemli günlerimizin başında geliyor. Bu anlamda Kurban Bayramının da bizim inancımızda ayrı bir yeri vardır.”

Konuşmaların ardından Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz, bayramlaşma törenine katılanların bayramlarını kutladılar. (Şükrü Tontaş-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler