“Yasin Börü’nün ulaştıramadığı etleri fakirlere ulaştırmalıyız”

​HÜDA PAR Gaziantep İl Teşkilatından bir heyet, "Yasinler Kurban Dağıtmaya Devam Ediyor" kampanyasına destek vermek amacıyla fakir ailelere kurban eti dağıttı.

HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Mehmet Nakşi Erat ile yönetimi ile birlikte Yasin Börü'nün resminin üzerinde bulunduğu önlüğü giyerek, Umut Kervanı Vakfı’nın başlattığı “Yasinler Kurban Dağıtmaya Devam Ediyor" kampanyasına bu yıl da destek vermek amacıyla ev ev dolaşarak fakir ailelere kurban eti dağıttı.

Umut Kervanı Vakıfı Gaziantep Temsilciliği tarafından önceden tespit edilen fakir ailelere kurban eti dağıtan HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Nakşi Erat, fakir ailelere et dağıtımının ardından İLKHA'ya açıklamalarda bulundu.

Erat, Yasin Börü’nün şahsında bütün İslam şehitlerine Allahtan rahmet dileyerek, tüm İslam aleminin bayramını tebrik etti.

HÜDA PAR olarak Umut Kervanı Vakfı’nın geçtiğimiz yıl Türkiye genelinde başlattığı ‘Yasin Börü'nün ulaştıramadığı kurban etlerini siz ulaştırın' kampanyasına bu yıl da fakir ailelere et dağıtımı yaparak destek verdiklerini belirtti.

Yasin Börü ve arkadaşlarının fakir insanlara kurban eti dağıtırken şehit edildiğini hatırlatan Erat, “Ben öncelikle Gaziantep halkının Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlar, hayırlara vesile olmasını yüce Rabbimden niyaz ederim. Yasin Börü ve arkadaşları 6-8 Ekim olaylarında fakir insanlara kurban etini dağıtırken malum örgüt tarafından şehit edilmişti. Bizler de geçen yıl olduğu gibi bugün de Yasin Börü ve arkadaşlarının ulaştıramadıkları kurban etlerini ulaştırmak için yola çıktık. STK ve üyelerimiz ile beraber kurban etini ulaştırmaya çalışıyoruz. Bu münasebet ile şehit Yasin Börü'nün şahsında tüm şehitlere Allah'tan rahmet diliyorum. Rabbim bizleri onların şefaatinden mahrum eylemesin. Mekanları cennet olsun, katillerine lanet olsun, ateşleri bol olsun.” dedi.

Erat, “Gerçekten Yasin Börü ve arkadaşlarının dağıtamadığı etleri bizler dağıttığımızda insanların o mutluluğunu ve yüzlerindeki sevincini görebiliyoruz. Bütün sivil toplum kuruluşlarının ve halkımızın duyarlı davranıp Yasin Börü ve arkadaşlarının ulaştıramadıkları etleri her yerde fakir insanlara ulaştırmaları gerekiyor. Tüm halkımızı bu kampanyaya destek vermelerini bekliyoruz.” ifadelerini kullandı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler