Gaziantep’te

​Umut Kervanı Vakfı Gaziantep’te, Yasin Börü ve arkadaşlarının anısına bin 500 aileye kurban eti dağıttı.

Türkiye genelinde başlatılan “Yasin Börü’nün ulaştıramadığı kurban etlerini siz ulaştırın” kampanyası kapsamında Gaziantep’te aralarında Suriyeli mültecilerin de bulunduğu bin 500 aileye Umut Kervanı Vakfı tarafından bin 500 aileye kurban eti dağıtıldı.

Vakıf üye ve gönüllülerinden oluşan ekipler, Yasin Börü'nün resminin üzerinde bulunduğu önlükleri giyerek, kesilen kurban etlerini parçalar haline getirdikten sonra eşit ağırlıklarda poşetlere koydu. Ekipler, aralarında Suriyeli mültecilerin de bulunduğu fakir ailelere gece saatlerine kadar kurban eti dağıttı.

Kampanyaya gönüllü olarak destek veren gençler ile vakıf üye ve gönüllülerinden de oluşan ekipler, mahalle mahalle dolaşarak daha önceden tespit edilen fakir ailelere kurban etlerini ulaştırdı.

Umut Kervanı Vakfı Gaziantep Temsilciliği yetkililerinden Nihat Bakşi, “Yasin Börü'nün ulaştıramadığı kurban etlerini siz ulaştırın” sloganıyla bin 500 aileye et yardımında bulunduklarını söyledi.

2014 yılında HDP/PKK yandaşları tarafından vahşice katledilen Yasin Börü ve arkadaşlarının anısına binlerce aileye birer “Yasin” olarak et ulaştırdıklarını söyleyen Bakşi, kampanyaya destek veren herkese teşekkür etti.

Bakşi, “Bizi tekrardan Kurban Bayramı’na kavuşturan Rabbimize hamd-u senalar olsun. Gerçekten de fakir ve muhtaç ailelerin umudu olma adına güzel bir bayram yaşadık. Bütün İslam aleminin Kurban Bayramı mübarek olsun. Rabbim hayırlara vesile kılsın.” dedi.

Kampanya kapsamında bu Kurban Bayramı’nda da bin 500 aileye kurban eti ulaştırdıklarını belirten Bakşi, “6-7 Ekim olaylarında herkesin bildiği gibi şehit Yasin Börü ve arkadaşları kurban eti dağıtırken hunharca katledildiler. Umut Kervanı olarak biz de şehit Yasin Börü ve arkadaşlarının fakir ve muhtaç ailelere et ulaştırma ve her birimiz birer Yasin olma adına kendilerini feda etmiş gün boyunca yoğun bir tempoyla çalışıp et dağıttık. Bizimle olan bu gençlere teşekkür ediyorum. Emeği geçen bütün vakıf üye ve gönüllülerimize ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu kurban etlerini fakir ve muhtaç ailelere ulaşmasında vesile olan hayırseverlerden de Allah razı olsun.” ifadelerini kullandı.

Bakşi, Yasin Börü ve arkadaşları anısına kurban eti dağıtmaktan onur ve gurur duyduklarını ve mutlu olduklarını belirterek, son olarak şunları kaydetti:

“Kurban denilince biz Hz. İbrahim’i ve İsmail’i hatırlıyoruz. Hz. Habil ile kardeşi Kabil adadıkları adak sonucunda Allah’ın kabul ettiği bir adak vardı. Bugün de Allah, şehit Yasin’i kendisine adak ve kurban olarak kabul etti. Bizler de birer ‘Yasin’ olarak onun yolunu sürdüreceğiz ve devam ettireceğiz. Yasin Börü adına başlatılan bu kampanya güzel bir kampanya oldu. Bu kampanya inşallah devam edecektir. Kurban denilince artık bizim aklımıza şehit Yasin Börü ve arkadaşları gelecektir.”

Gençler ise Türkiye genelinde başlatılan “Yasin Börü'nün ulaştıramadığı kurban etlerini siz ulaştırın” kampanyasına destek vermek, Yasin Börü ve arkadaşlarının yerine fakirlere et dağıtmanın onur verici olduğunu dile getirdiler.

Umut Kervanı Vakfı’nın her Kurban Bayramı’nda kendilerine et yardımında bulunduğunu dile getiren aileler de teşekkürlerini ilettiler. (İbrahim Koçyiğit- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler