Adana İl Sağlık Müdürlüğünden tatbikat

Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birimi tarafından temel UMKE Eğitimi ve Tatbikat gerçekleştirildi.

Adana İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 2014 yıllık faaliyet planı çerçevesinde Hatay, Osmaniye ve Mersin İllerinde toplamda 13 Eğitimci 32 katılımcı ile 15-19 Aralık 2014 tarihleri arasında Temel UMKE Eğitimi yapıldığı ve 25-27 Aralık 2014 tarihleri arasında da eğitim tatbikatı geçekleştirildiği bilgisi verildi.

Yapılan açıklamada gerçekleştirilen eğitim faaliyetleri bir çizelge ile sunuldu.

Temel UMKE eğitimi tatbikatında, Adana'dan 11 UMKE Kursiyeri ile 6 UMKE Personeli, Mersin'den 2 UMKE Kursiyeri ile 24 UMKE Personeli, Osmaniye'den 6 UMKE Kursiyeri ile 2 UMKE Personeli, Hatay'dan 9 UMKE Kursiyeri ile 5 UMKE Personeli olmak üzere 65 Personel görev aldı.

Adana İl Sağlık Müdürlüğüne ait Depo İkmal ve Teknik Destek Birimi sahasında yapılan tatbikatta seyyar çadır hastane kurulumu, Büyük çaplı trafik kazasında yaralı kurtarma, enkaz (Dar ve sıkışık alandan hasta çıkarma teknikleri), yön bulma – Navigasyon eğitimi, doğada yaşam idame ettirme ve arama kurtarma, tren kazası.(çoklu yaralanma kazası örneği), yüksekten hasta kurtarma uygulamaları yapıldı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler