Van’lı yetim çocuklar İstanbul’da gezdirildi

Van’da bulunan 50 yetim ve öksüz çocuk için 3 günlük İstanbul gezisi düzenlendi.

Van İpekyolu Belediyesi’nin bilgi ve görgülerini artırmaya yönelik faaliyetleri çerçevesinde İstanbul gezisine gönderdiği 50 yetim ve öksüz çocuk, gezilerini tamamlayarak Van’a döndü.

Yapılan gezide çocuklar 3 gün boyunca, Topkapı Sarayı, Ayasofya, Yerebatan Sarnıcı, Gülhane Parkı, MiniaTürk, Panorama 1453, Malta Köşkü, Galata Kulesi, Ortaköy, Emirgan Korusu ve Florya Akvaryumu gibi İstanbul’un tarihi ve turistik yerlerini gezme fırsatı buldular.

Geziye destek veren TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanvekili Fatma Benli, gezinin 2’nci gününü çocuklarla birlikte geçirerek yakın ilgisiyle onların sevincini paylaştı.

Yetim ve öksüz çocukları ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Benli, “İpekyolu'ndan İstanbul'a Kardeşlik Köprüsü, teröre maruz kalmış bölgedeki ailelerin küçük yaştaki yetim ve öksüz çocuklarının İstanbul'a gelerek, buradaki farklılıkları görmeleri ve gönül köprüsü oluşturmaları açısından çok önemlidir. İstanbul'un eşsiz tarihi ve doğal güzelliklerini görmekten çok mutlu oldular. Türkiye'nin tüm coğrafi bölgelerindeki çocuklar bizim çocuğumuzdur. Onların fark edilmeye, dokunulmaya ihtiyacı var.” dedi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler