Van’da Arakan için kermes düzenlendi

​Van’ın Edremit ilçesinde Arakanlı Müslümanlar için bir kermes düzenlendi.

Van’ın Edremit İlçesinde bulunan Van-Kocaeli Dostluk Parkı’nda Myanmar ordusu ve Budist çetelerin saldırısı sorucu Bangladeş'teki kamplara sığınan Arakanlı Müslümanlar için bir kermes düzenlendi.

Edremit Halk Eğitim Merkezi ve Edremit Belediyesi öncülüğünde düzenlenen kermese ilişkin bilgi veren Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdurrahman Baycan, Arakanlı Müslümanları yönelik  zulmün devam ettiğini vurguladı.

Arakanlılara destek olmak için böyle bir kermes düzenlediklerini aktaran Baycan, "Gidip fiilen yardım edemesek bile buradan belki biraz da olsa, ufak da olsa bir maddi destek gönderme,  belki de kanayan vicdanlarımızı biraz daha rahatlatmak adına iyi olur diye düşündük. Sağ olsunlar AK Parti ilçe başkanlarımız Halis Bayramoğlu Bey ve Edremit Belediyesi Kayyumu Atıf Çiçekli Bey’in bizlere ciddi manada destekleri oldu. İnşallah bugün hatırı sayılır miktarda kermesimize katkıları olur da biz de oradaki kardeşlerimize göndeririz. Kermes akşama kadar sürecek ama ihtiyaç halinde tekrar diğer günlerde yapılabilir." ifadelerini kullandı. (Erkan Karadağ, Suat Tink- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler