​Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Mısır alım fiyatımız bugün itibariyle 760 TL/Ton olarak belirledik." dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, sosyal medya hesabından mısır alımlarına yönelik açıklamalarda bulundu.

"Üretici kardeşlerimizin mağduriyetini önlemek amacıyla TMO üzerinden fiyatlara müdahale kararı aldık" diyen Fakıbaba, "Mısır alım fiyatımız bugün itibariyle 760 TL/Ton olarak belirledik" dedi.

Üreticilerin mağduriyetini önlemek için fiyatlara müdahale kararı aldıklarını belirten Bakan Fakıbaba, şu ifadeleri kullandı:

"Mısır üreticilerimiz bugüne kadar ürünlerini makul fiyatlardan satıyorlardı. Ancak Güneydoğu'da hasadın yoğunluğu ile fiyatların gevşemeye başladığını gözlemledik. Bu nedenle üretici kardeşlerimizin mağduriyetini önlemek amacıyla TMO üzerinden fiyatlara müdahale kararı aldık. Mısır alım fiyatımız bugün itibariyle 760 TL/Ton olarak belirledik. Üreticilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum." (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler