Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde 2017-2018 eğitim öğretim yılı dolayısıyla bugün bir program düzenlendi.

Yeni eğitim öğretim yılı dolayısıyla Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde bir tören düzenlendi. Hilvan Ülkü İlköğretim Okulunun bahçesinde yapılan programa ilçeye yeni atanan Kaymakam Halid Yıldız, Milli Eğitim Müdürü Mehdi Turgut, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Kaymakam Halid Yıldız programda yaptığı konuşmada öğretmenlik mesleğinin önemine değindi.

Yıldız, "Akademik başarının yanında bir de asıl yapmamız gereken işi unutmamız gerekiyor. Daha önce konuşmalarda duyduğunuz  ‘öğretmenlik mesleği kutsaldır’ bu klişe olmuş bir cümledir, ama içi biraz boşaltılmış bir cümledir. Öğretmenlik mesleğinin ne zaman kutsal olduğunu hangi öğretmenliğin kutsal olduğunu unutmamız gerekiyor. İki kere ikinin dört ettiğini veya Türkiye’nin üç tarafının denizlerle çevrili olduğunu öğretmek ile yapılan öğretmenlik kutsal öğretmenlik değil. Bu teknoloji çağında öğrenciler bunu zaten farklı yerlerden de öğrenebiliyorlar. Kutsal olan öğretmenlik dediğimiz şey bir çocuğu adam etmekle, ahlaklı birey yetiştirmekle olan bir şey. Bizim bunu sağlamamız gerekiyor. Akademik şeylere kitlendiğimiz zaman bu gibi şeyleri kaçırıyoruz maalesef. Bizim başarı dediğimiz şey bir çocuğun hangi mesleğe sahip olduğu, sınavdan kaç puan aldığı değildir. Rızkı veren Allah'tır. Herkes bir şekilde para kazanıyor. Önemli olan şey yaptığımız işi nasıl yaptığımızdır." diye konuştu.

Hilvan Milli Eğitim Müdürü Mehdi Turgut ise yaptığı konuşmada, "2017-2018 eğitim ve öğretim yılı ülkemiz ve Hilvan için inşallah hayırlara vesile olur. Bu yıla bir değişim ile başlıyoruz. Bu değişimin adı müfredat güncellemesi veya yeniliği. Bu müfredat çağın değerleriyle yoğrularak ete kemiğe bürünmüştür. Müfredat genellikle o dersin içerik kısmıdır. Siz var olan çocuklarınıza neyi verirseniz birkaç yıl sonra onu görürsünüz." dedi.

Program sonunda "Hilvan Okuyor Değerleriyle Buluşuyor" projesi kapsamında başarılı olan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.  (Ramazan Şefkatlı-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler