Şanlıurfa Hububat Borsası ve Lisanslı Depoculuk Eğitimleri programında, Şanlıurfa’nın Türkiye hububat üretiminin yaklaşık 2 milyon tonunu karşıladığı belirtildi.

Şanlıurfa Hububat Borsası ve Lisanslı Depoculuk Eğitimleri programında bir konuşma yapan Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı, Şanlıurfa’nın Türkiye hububat üretiminin yaklaşık 2 milyon tonunu karşıladığını belirtti.

Şanlıurfa’da Rekabetçi sektörler programına sunularak yüzde yüz hibe desteği alan 90 bin tonluk Hububat Lisanslı Depo Projesi’nin eğitimleri Viranşehir ilçesinde yapıldı.

Viranşehir Belediye Kültür Merkezi’nde yapılan Şanlıurfa Hububat Borsası ve Lisanslı Depoculuk Eğitimleri programın açılışında bir konuşma yapan Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Şanlıurfa’nın Türkiye hububat üretiminin yaklaşık 2 milyon tonunu karşıladığını belirtti.

Suruç Ovası’nın sulamaya açılmasıyla birlikte gerek hububat gerekse pamuk üretiminin iki katına çıkacağına inandıklarını ifade eden Kaya, Türkiye’nin tahıl ambarı Şanlıurfa’da 90 bin tonluk Hububat Lisanslı Depo Projesi’ni kurmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Lisanslı depoculuğun faydalarını ve kazandıracakları konusunda da katılımcıları bilgilendiren Kaya, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Açılış konuşmalarının ardından Toprak Mahsülleri Ofisi- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Tekin, "Lisanslı Depoculuk Tarafından Sunulan Hizmetler ve Lisanslı Depoculuk Üzerinden Verilen Devlet Destekleri” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

Banka temsilcileri ise Elektronik Ürün Senetleri ve Lisanslı Depoculuk yatırımları hakkında katılımcıları bilgilendirerek sorularını cevapladı.

Viranşehir’de gerçekleştirilen toplantıya; Toprak Mahsülleri Ofisi- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Tekin, Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Şanlıurfa Hububat Borsası ve Lisanslı Depoculuk A.Ş. Teknik Destek Ekibi, banka temsilcileri, Viranşehir’de bulunan üretici, sanayici, tüccarlar ve çok sayıda davetli katıldı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler