Sivas merkezli 19 ilde, FETÖ soruşturması kapsamında 37 subay ve astsubay ile bir polis hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Bunlardan 29'u muvazzaf 31 asker ile bir polis gözaltına alınırken, 6 zanlı aranıyor.

Sivas merkezli 19 ilde, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 37 subay ve astsubay ile bir polis hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Sivas Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, FETÖ’nün askeri yapılanmasına yönelik Sivas merkezli İstanbul, Ankara, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Mardin, Şanlıurfa, Erzurum, Ağrı, Kars, Şırnak, Kilis, Gaziantep, Giresun, İzmir, Tekirdağ, Elazığ ve Hakkari'de gerçekleştirilen operasyonda, 37 subay ve astsubay ile bir polis hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Eş zamanlı düzenlenen operasyonlarda, İzmir'de görev yapan bir albay ile 30 asker ve bir polis gözaltına alındı.

Adreslerinde bulunamayan 6 zanlı aranıyor.

Gözaltına alınan askerlerden 29'unun muvazzaf olduğu, birinin istifa ettiği, birinin de kanun hükmünde kararname ile görevinden ihraç edildiği bildirildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler