Kamu görevlerine ilk defa atanacaklar için değişiklik

Kamu Görevlerinde İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik'te yer alan "üç katı" ibaresi "beş katı" olarak değiştirildi.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında, "Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" yayımlandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Devlet Personel Başkanlığının 23 Ağustos 2017 tarihli ve 4663 sayılı yazısı üzerine Bakanlar Kurulu tarafından 11 Eylül 2017 tarihinde kararlaştırılan yönetmelik kapsamında önemli değişiklik yapıldı.

Bu kapsamda, 18 Mart 2002 tarihli ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile yürürlüğe konulan Kamu Görevlerinde İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin 27/C maddesinin birinci fıkrasının birinci cümlesinde yer alan "üç katı" ibaresi "beş katı" olarak değiştirildi.

Buna göre; il özel idareleri ve belediyeler, bunlara bağlı kuruluşlar ile kurdukları birlikler ve döner sermayeli kuruluşlar, başvuran adayları KPSS başarı puanlarına göre sıralayarak, en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere atama yapılacak boş kadro sayısının beş katı oranında adayı sınava çağıracaklar. (Hamza Adiyaman - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler