“Madde bağımlılığına karşı ümidimizi kaybetmeyelim

Yeşilay Cemiyeti Şanlıurfa Şubesi Başkanı Muharrem Çelik, madde bağımlılığıyla mücadeleye karşı ümidin asla kaybedilmemesi gerektiğini vurguladı.

Yeşilay Cemiyeti Şanlıurfa Şubes,  6. Geleneksel İstişare Toplantısı sonuç bildirgesi için bir basın açıklaması düzenlendi.

Hacıbekir Sofrası'nda gerçekleşen toplantı, Karaköprü İlçe Müftüsü Ahmet Altıok’un Kur’an’ı kerim tilavetiyle başladı.

Ardından bir konuşma yapan Yeşilay Cemiyeti Şanlıurfa Şubesi Başkanı Muharrem Çelik, madde bağımlılığı için birçok komisyon oluşturduklarını söyledi.

Bu tür programları çok önemsediklerini söyleyen Çelik, "Bu program bizlere yol gösteriyor. Bize durumumuzu anlatıyor.  Sizin fikirleriniz, bizim yapmadığımız çalışmaların önünü açıyor. Onun için istişare programımızın sonucunda ilimize çok kazanımlar sağladı. Kurumlarda maddeyle mücadele komisyonları oluşturduk. 950 kadar rehber öğretmenimize, Türkiye bağımlılıklarla mücadele eğitimi verdik.  Harran Üniversitemizde Yeşilay kulübümüzü kurduk. Bunlardan dolayı bu program bizim için çok önemli. Hepsinin düşüncesi burada alınacak.” dedi.

Madde bağımlılığına karşı yürütülen çalışmalar kapsamında kadın komisyonu kurduklarını ifade eden Çelik, “Biz bu yıl hanımlar üzerinde durmayı düşündük. Ve bu yıl hanım komisyonluğumuz çok fedakâr çalışmalar içerisine girdi. 5 tane hanım STK’yı seçerek,  her biri 5 ay içerisinde o STK’ların hanım üyelerini bilgilendirme çalışması yapacaklar. Yine görgülü eğitim komisyonumuzda okul seminerlerini yapacaklar. Müftülüğümüzden de çok güzel bir destek geldi. Müftülük ve milli eğitim müdürlüğü beraberliğinde maddeyle mücadele seminerleri gerçekleştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

“Madde bağımlılığı karşı ümidimizi kaybetmeyelim”

Çelik, “Madde bağımlılığına karşı ümidimizi kaybetmeyelim. Paranızı kaybederseniz paranız kaybolur, Eşinizi kaybederseniz eşinizi kaybetmiş olursunuz. Ama ümidini kaybeden bütün geleceğini kaybetmiş olur. Onun için biz diyoruz ki ümitlerimizi kaybetmeyelim. Gelecekten ümit var olalım Allah’ın rahmetinden ümitlerimizi kesmeyelim. Ne olursa olsun çalışacağız. Çalışmak zorundayız. Uyuşturucu maddesi ilimizin, ülkemizin sorunudur. Hızla gençliği ve aileleri yok ediyor. Bilinçli, kararlı, istikrarlı ve mücadeleci toplum olmamız lazım.” şeklinde konuştu.

Daha sonra bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, gençlerin madde bağımlılığına düşmemesi için okullarda sosyal etkinliklerin artırılacağını ifade ederek, gençleri maddeye bağımlı olmadan önce iyi huylara bağlı olması için gayret sarf edeceklerini söyledi.

Toplantı karşılıklı sorularla devam etti. Toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, İl Müftüsü İhsan Açık, Yeşilay Cemiyeti Şanlıurfa Şubesi Yönetim Kurulu, basın mensupları ve davetliler katıldı. (Hüseyin Sayhar-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler