Arakanlı Müslümanların yaşadığı dram havadan görüntülendi

Myanmar ordusu ve Budist çetelerin barbarca saldırılarına maruz kalan Arakanlı Müslümanların yaşadığı dram havadan görüntülendi.

Myanmar (Burma) ordusu ve Budist çetelerinin katliamlarına maruz olan, soykırım uygulanan Arakanlı Müslümanlardan geriye kalanların yaşadığı dram devam ediyor.

Binlerce Müslümanın katledildiği yüz binlercesinin de topraklarını terk etmek zorunda kaldığı Arakan'dan, Bangladeş’e sığınma yolculuğu havadan görüntülendi.

Görüntülerde zulümden kaçıp Bangladeş’e sığınmaya çalışan Müslümanların Naf Nehri boyunca ilerleyişi ve nehrin karşısına geçmeye çalışması, nasıl bir zorlukla karşı karşıya kaldıklarını gözler önüne seriyor.

Havandan çekilmiş bir diğer görüntüde ise Arakanlıların sığındığı Kutupalong Mülteci Kampı görülüyor. Sığındıkları derme çatma kulübelerde hayata tutunmaya çalışan Arakanlıların kaldığı kampta bir insanlık dramı yaşanıyor. Havadan görüntülenen devası büyüklükteki kamp, koca ıssız bir şehri andırıyor.  

Birleşmiş Milletlerin yayınladığı rapora göre; Myanmar ordusu ve Budist çetelerinin 25 Ağustos’ta Rohingya Müslümanlarına karşı başlattığı akıl almaz barbarlıklardan kaçıp Bangladeş’e sığınanların sayısı 500 bini aşmış durumda. (Ahmet Salim Çakar - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler