Kömür ocağı işletmecilerine PKK operasyonu: 19 gözaltı

​Şırnak Kömür Ocakları Bölgesinde geçmiş dönemlerde ruhsatsız olarak kömür çıkarma faaliyetlerinde bulunduğu ve PKK'ye finans sağladıkları iddia edilen 19 kişi gözaltına alındı.

Şırnak Kömür Ocakları Bölgesinde geçmiş dönemlerde ruhsatsız olarak kömür çıkarma faaliyetlerinde bulunduğu ve PKK'ye finans sağladıkları değerlendirilen Kömür Ocakları işletmecilerine yönelik operasyonda 19 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Şırnak Valiliğinden yapılan açıklamada, "Şırnak İl Jandarma Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı ekiplerince, 25 Ekim 2017 günü saat: 06.00’dan itibaren Şırnak İl Merkezli, Cizre, Silopi ve Uludere İlçelerinde eş zamanlı olarak, 6415 Sayılı 'Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkında Kanuna Muhalefet' kapsamında Şırnak Kömür Ocakları Bölgesinde geçmiş dönemlerde ruhsatsız olarak kömür çıkarma faaliyetlerinde bulunduğu ve PKK/KCK Bölücü Terör Örgütüne finans sağladıkları değerlendirilen Kömür Ocakları işletmecilerine yönelik icra edilen operasyon sonucunda 19 şahıs gözaltına alınmıştır."

Açıklamada, olayla ilgili olarak gözaltına alınan şahıslarla ilgili adli işlemlerin devam etmekte olduğu kaydedildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler