Yarışmadan kazandığı parayı Arakan’a gönderdi

Bingöl FM’de her cumartesi düzenlenen "Çocuklar Yarışıyor" adlı bilgi yarışmasının bu haftaki birincisi İsa Semih Kalkan, yarışmadan kazandığı parayı Arakan’lı Müslümanlara bağışladı.

Bingöl’de 102,0 frekansıyla yayın yapan Bingöl FM’de, her cumartesi 6-15 yaş arası çocuklara yönelik canlı olarak yayınlanan "Çocuklar Yarışıyor" programında birinci olan her haftanın yarışmacısına 50 TL ödül veriliyor.

Bu haftaki yarışmanın birincisi olan 9 yaşındaki İsa Semih Kalkan isimli öğrenci, kazandığı 50 TL’yi Bingöl FM aracılığıyla Arakan’lı mazlum Müslümanlara gönderilmesini istedi.

Yarışmada kazandığı 50 TL ödülü Myanmar rejimi ve Budist çetelerin saldırılarına maruz kalan Arakanlı Müslümanlara bağışlayan 9 yaşındaki Semih Kalkan, duygularını şöyle ifade etti: "Arakan'daki Müslümanlar her gün öldürülüyor ve soykırıma uğruyorlar. Her Müslüman bu konuda duyarlı olmalı. Kimin elinden ne geliyorsa onlara yardım yapması lazım. Ben bir çocuk olarak yarışmada kazandığım bu hediyeyi azda olsa onlara bağışladım. Tüm yaşıtlarımdan isteğim, bir defaya mahsus da olsa harçlıklarını Arakanlı kardeşlerimize göndersinler. Çünkü oradaki çocukların hiçbir şeyleri yok. Allah yardımcıları olsun."

Konu ile ilgili Bingöl FM yetkilileri de "Çocuklarımızın bu konuda sorumluluk bilinci ile hareket etmeleri bizleri son derece memnun etmiştir. Özelde İsa Semih Kalkan’a, genelde tüm çocuk dinleyicilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın mazlum Müslümanları unutmaması ve kazandıkları parayı kendilerine harçlık yapabilecekken, ihtiyaç sahibi mazlum Arakanlı Müslümanlara gönderilmek üzere infak etmeleri, İslami ve insani açıdan takdire şayan bir davranıştır. İsa Semih Kalkan’ın bağışı, Arakan’lı Müslümanlara yardım ulaştıran STK’lar aracılığı ile yerine ulaştıracağız inşallah." ifadelerini kullandılar. (Nihat Kanat-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler