Gaziantep’te halı desen tasarım ödülleri verildi

Gaziantep’te Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği ve Gaziantep Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen 5. Halı Desen Tasarım Yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Gaziantep'te Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB) ve Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) işbirliğiyle sektörün önemli ihtiyaçlarından biri olan halı deseni tasarımında yeni tasarımcıların yetiştirilmesini sağlamak amacıyla düzenlenen 5. Halı Desen Tasarım Yarışmasında İlk 5'e ve ilk 20'ye kalan yarışmacılara ödülleri düzenlenen törenle verildi.

5. Halı Desen Tasarım Yarışmasında İlk 20'ye kalan yarışmacılara ödülleri Bakan Zeybekci tarafından verildi. Yarışmada birinciliği kazanan Melisa Aslan'a 5 bin TL, ikinciliği kazanan Pelin Topuz'a 3 bin 500 TL ve üçüncülüğü kazanan Zeynep Tuti'ye 2 bin 500 TL, 4. ve 5'inci olan yarışmacılara da dizüstü bilgisayar verildi.

ödül töreninde konuşan Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB) Başkanı Salahattin Kaplan, "Tasarımların hepsi birbirinden güzeldi ve biz hepsini de tek tek önemsiyoruz. Bu nedenle ben, zaten hepsine 100 puan verdim. Yarışmaya tasarım göndererek elemeye kalan ve tasarımlarını halıya dönüştüren yarışmacılara ve bu tasarımları fabrikalarında dokuyan halıcılarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum."dedi.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler