​Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, Bursa'da iplik-boya fabrikasındaki patlamaya ilişkin, açıklamalarda bulundu.

Diyarbakır'daki temaslarını sürdüren Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, tarihi Sur ilçesindeki Ulu Cami önünde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Gazetecilerin Bursa'nın Gürsu ilçesinde bir iplik-boya fabrikasının buhar kazanında meydana gelen patlamayla ilgili son durumu sorması üzerine Çavuşoğlu, şu açıklamalarda bulundu:

Şu ana kadar maalesef 5 ölü, 14 civarında yaralımız var. An be an takip ediyoruz. Sayın Valimiz ve ilimizin yetkilileri olay mahallinde gerekenleri yapıyorlar. Gerekli incelemeleri başlattık, takipteyiz.

Çavuşoğlu, şu anda herhangi bir risk bulunmadığını belirterek, "Dediğim gibi çok şiddetli bir patlama. Buhar kazanında, çevre fabrikalarda ve orada bulunan araçlarda da zarar verebilecek mahiyette bir patlama. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyor, ailelerine sabır niyaz ediyorum. Bursamızın ve diğer işçilerimizin başı sağolsun." dedi. (Abdurrahman Tetik, Mehmet Çelik- İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler