Mardin’de 2014 yılında yapılması planlanan ancak halkın büyük tepkisinin ardından iptal edilen "eşcinsellik" programı, bu kez farklı bir proje adı altında yapılmaya çalışılıyor.

Mardin merkez Artuklu ilçesinde 17 Nisan 2014’de “Hastalıktan Hak Talebine -Eşcinselliğin Adlandırılışının Anlamlandırılışının Seyri” konulu bir panel yapılacaktı. Ancak çıkan haberler, duyarlı STK’lar ve halkın tepkileri üzerine bu program iptal edilmişti.

Halkın büyük tepkisine rağmen aradan geçen 3 yılın ardından "eşcinsellik" programı, bu kez farklı bir projeyle gündeme geldi.

IPS İletişim Vakfı, Bianet’in yürüttüğü KAOS GL’nin destekleyerek içinde yer aldığı “Toplumsal Cinsiyet Odaklı Habercilik Projesi” adı altında 18 Kasım Cumartesi günü Mardin’de bir program düzenlenecek.

Hazırlanan proje kapsamında İstanbul, Mersin, Bursa, İzmir, Eskişehir, Trabzon, Diyarbakır, Akyaka Edirne ve Tunceli’de yapılan çalışmaların bir benzerinin Mardin’de de yapılması amaçlanıyor.

Toplantının yapılacağı merkez henüz açıklanmazken, özellikle neden ısrarla Mardin'de "eşcinselliğin" merkezde olduğu bir program yapılmak istendiği ise kent halkı tarafından merak ediliyor. (M. Salih Keskin – İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler