Görüntü alınabilecek filmler serbest olacak

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü, cam filmine ilişkin, "Cam filminde emniyetin görüntü alabileceği, görüntülemesine engel olmayacak bir limit getireceğiz." dedi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji ve Bakanı Faruk Özlü, cam filmine ilişkin, görüntü alınabilecek filmlerin serbest olacağını söyledi.

Bakan Özlü, bazı programlara katılmak için Adıyaman’a gitti.

İlk olarak valiliği ziyaret eden bakan Özlü, burada Adıyaman Valiliği "İPA" Projesini imzaladı.

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özlü, araç cam filmleri sorusuna ilişkin, yasağın özel araçlara ait olduğunu, bu uygulamanın resmi araçlar için geçerli olmadığını belirterek, "Cam filmini hiçbir zaman serbest olmadı, hep yasaktı. Vatandaşlarımız 'Cam filmi serbestti, yasak getiriyorsunuz' demesin. Zaten yasaktı. Şu ana kadar takılan cam filmleri aslında yasak ortamda takılmış cam filmlerdir onları bir defa söyleyelim." dedi.

Bakanlık olarak Avrupa Birliği uyum yasaları çerçevesinde cam filmini kaldırmak istediklerini dile getiren Özlü, "Geçen sene bir çalışma yaptık, Emniyet Genel Müdürlüğümüzde (EGM) koordine ettik, herkes ile koordine ediyoruz. Geçen sene bize EGM'den bize gelen görüş olumlu idi." diye belirtti.

Emniyetin görüntü alabileceği bir limit getireceklerini ifade eden Özlü, şunları kaydetti: "İçişleri Bakanlığımız, Emniyet Genel Müdürlüğü, Ulaştırma Bakanlığımız ve bizim bakanlığımızın uzmanları bir araya gelecekler. Cam filminde emniyetin görüntü alabileceği, görüntülemesine engel olmayacak çerçevesinde bir limit getireceğiz. O kriteri aşanlar yine yasak olacak o kriterin altında olanlar serbest olacak. Teknik bir çalışma yapıp karar vereceğiz."

Ardından Adıyaman Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) KOSGEB Adıyaman Müdürlüğünün açılışını gerçekleştiren Bakan Özlü, daha sonra iş adamları ile yemekte bir araya geldi. (Cemil Özdaş–İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler