Vatman çiftin gelin arabası tramvay oldu

Gaziantep’te hafif raylı sistemde çalışan ve nikahları raylar üzerinde kıyılan vatman çiftin gelin arabası kullandıkları tramvay oldu.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi hafif raylı sistemde çalışan vatmanlar İsa Gümüş ile Betül Arı çiftinin nikahı görevli oldukları Gazi Ulaş İstasyonu'nda Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin tarafından kıyıldı. Çift, nikâhtan sonra gelin arabası gibi süslenen tramvayla şehir turu attı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinde görevli vatmanlar İsa Gümüş ile Betül Arı çiftinin nikah törenine katılan Şahin, davetlilerin huzurunda genç çiftin nikahını kıydı. Çok sayıda davetlinin katıldığı törenle hayatlarını birleştiren İsa-Betül Arı Gümüş çiftine nikâh töreni sonrası evlilik cüzdanını teslim eden Şahin, çifte ömür boyu mutluluklar diledi.

Nikahın ardından, balon ve kurdelelerle gelin arabası gibi süslenen tramvaya Gümüş çifti, gelinlik ve damatlıklarıyla binerek tramvayın sürücü koltuğuna geçti.

Tramvayı gelin Betül Arı Gümüş kullandı. Balonlarla ve kurdelelerle süslenmiş tramvayı gören vatandaşlar, şaşkınlıklarını gizleyemerek bu anı cep telefonlarıyla anı ölümsüzleştirdi.

Durakta bekleyen yolcuların şaşkın bakışları arasında son durağa kadar seferlerini gerçekleştiren çift turun ardından da gazetecilere bir açıklama yaptılar. Evliliğe ilk adımlarını mesleklerini icra ettikleri vatman koltuğunda atmayı hayal ettiklerini belirten çift, böyle güzel bir organizasyonla evlenmekten dolayı mutlu olduklarını dile getirdiler.

Damat İsa Gümüş’ün ikiz kardeşi İLKHA muhabirine yaptığı açıklamada, “Böyle bir organizasyondan dolayı biz çek memnun olduk ve emeği geçenlere de teşekkür ediyoruz. Bir ömür boyu mutluluklar diliyorum. İkisi e meslektaşlar, birlikte çalışıyorlar. Bu durumdan da memnun olduk. Aynı kurumda çalıştıkları için birbirileriyle tanışıyorlar. Devamında ise böyle güzel bir nikah oldu. Tramvayın gelin arabası olması ise onlar için bir sürpriz oldu. Bu durumdan onlarda çok mutlu oldular. Mutluluklarının devamını diliyoruz.” dedi.

Vatman çiftin eski iş arkadaşlarından Fatih Çetin, daha öncede Gaziantep’te iki vatman arkadaşlarının aynı şekilde tramvayı gelin arabası yaptıklarını, o organizasyona katılamadığını ve bu defaki törene katıldığından dolayı mutlu olduğunu söyledi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler