Kızılay'dan Irak'taki deprem için sevkiyat hazırlığı

Kızılay Başkanı Kerem Kınık, Irak Kürdistanı'nın Süleymaniye kentinde meydana gelen deprem nedeniyle sevkiyat hazırlığı yaptıklarını söyledi.

Irak Kürdistanı'nın Süleymaniye kentinde meydana gelen deprem nedeniyle sevkiyat hazırlığı yaptıklarını söyleyen Kızılay Başkanı Ekrem Kınık, Adana, Muş, Elazığ, İran ve Irak depolarından eşgüdümlü olarak sevkiyat hazırlığı yaptıklarını belirtti.

Konuyla ilgili resmi twitter hesabından açıklama yapan Kızılay Başkanı Kerem Kınık, "3 bin çadır, 10 bin  battaniye, bir mobil mutfak, 3 bin ısıtıcı ve 10 bin yatak Adana Muş ve Elazığ Afet Bölge Depolarımızdan yükleniyor. Irak ve İran Kızılayı ile eşgüdüm halinde çalışıyoruz. Kuzey Irak Erbil depolarımızdan da sevkiyat hazırlığı yapıyoruz." dedi.

AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu da "Irak'ta meydana gelen depremi ve etkilerini takip ediyoruz.  Depremle ilgili olarak Arama kurtarma ekiplerimiz hazır. Irak makamları ile irtibat halindeyiz. Depremle ilgili olarak AFAD ve Kızılay olarak olası çadır ihtiyacı için ilk etapta 4.000 çadır sınıra sevk edildi." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler