İlk

Diyarbakır'ın Bismil ilçesi müftüsü, düzenlenen toplu nikâh töreninde bir çiftin nikâhını kıyarak bir ilke imza attı.

Bismil Belediyesi tarafından yapılan organizasyonda 31 çift için toplu nikâh töreni düzenlendi. Programda İlçe Müftüsü Ahmet Durmuş, Mehmet Emin Sevim ile Özlem Sevim çiftinin nikâhını kıyarak bir ilke imza atmış oldu.

Müftü Ahmet Durmuş, nikâhın ardından evlilik cüzdanını geline verirken törene iştirak eden misafirlere yemek ikramında da bulunuldu.

İlk defa resmi nikâh kıyan İlçe Müftüsü Durmuş, 8 çocuk babası olduğunu belirterek, evlenen çiftlere 5 çocuk yapmaları tavsiyesinde bulundu.

Bir başka çiftin nikâhını da Belediye Başkan Vekili Kaymakam Turgay Gülenç kıyarken, diğer 29 çiftin nikâh işlemleri ise nikâh memuru tarafından toplu olarak yapıldı.

Kaymakam Gülenç, törende yaptığı konuşmada, yoğun talep üzerine toplu nikâh töreni gerçekleştirdiklerini belirtti.

Gülenç, "Vatandaşların doğumundan ölümüne kadar her konuda yanlarında oluyoruz. 31 çiftimizin gelinliğinden ayakkabısına, davetiyesinden kuaförüne, damatlığından bazı beyaz eşyalarına kadar tüm masraflar belediyemiz tarafından karşılandı. Bu tür törenlerle halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz." dedi.

Düzenlenen düğün törenine, ilçedeki farklı kurumların yetkililerinin yanı HÜDA PAR Bismil İlçe Başkanı Ali Bilmez de iştirak etti. (Hasan Gündüz - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler