Başbakan Yardımcısı Işık Van'da

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Van'a gitti.

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, bir dizi temaslarda bulunmak üzere bugün Van'daydı.

Gezi ve incelemelerde bulunan Başbakan Yardımcısı Işık, Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, Genel Sekreter Yardımcıları ve daire başkanları tarafından karşılanan Işık, şeref defterini imzaladı.

Daha sonra makama geçen Işık, yaptığı açıklamada, tarihin her döneminde önemini yitirmemiş, Selçuklu ve Osmanlı döneminde de Türkiye'nin en önemli 5 vilayetinden biri olan Van’da bulunmaktan dolayı duyduğu mutluluğunu ifade ederek, PKK'yle mücadelenin süreceğini dile getirdi.

Jandarma Asayiş Kolordu komutanlığını ziyaret ettiklerini aktaran Işık, Van’da kanaat önderleri ile de bir araya geldiklerini belirterek, "Sabah milletvekilimiz, valimizle beraber kanaat önderleriyle bir değerlendirme yaptık. Onların da düşüncelerini tespitlerini aldık. İnşallah bu toplantıda ortaya çıkan konuları da adım adım takip edeceğiz. Tekstil kenti ziyaret ettik." dedi.

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın ziyaretinde duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, Başbakan Yardımcısı Işık’a geniş kapsamlı bir brifing sunduğu bildirildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler