Hatay’ın İskenderun ilçesinde Mevlid-i Nebi etkinliği düzenlendi.

Peygamber Sevdalıları Platformuna üye derneklerden İlim-Der, Hatay İskenderun’da Mevlid-i Nebi etkinliği düzenledi. Hz. Muhammed, (sav) kutlu veladetinin seneyi devriyesinde "Rahmet, Barış ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed" temasıyla İskenderun'da anıldı.

İskenderun Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen etkinlik, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Okunan mevlit ile devam eden programda ilahi ve ezgiler seslendirildi. Etkinlikte kız çocukları da ilahi ve şiir seslendirdi.

Etkinlikte konuşan Âlimler ve Medreseler Birliği (İTTİHAD) Adana Temsilcisi Orhan Erkuş, Hz. Peygamberin hayatından kesitler sundu.

Allah Resulü'nün barış ve adalet yönünden örnekler anlatan Erkuş, "Allah Resulü insanların hidayetine sebep olduğu zaman çok sevinirdi. Onlara ulaşamadığı zaman ne kadar çok üzülürdü. Resulullah'ın şu an yok ama onun görevini bizler üstlendik. Tekrar Resulullah'ın hareketi ve metoduyla dirileceğimiz." diye konuştu.

Etkinlik sonunda katılımcılara Hz. Muhammed (sav)'in hayatını anlatan kitapçık hediye edildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler