Van'da kaçakçılık ve uyuşturucu operasyonu

​Van'ın Çaldıran ve Başkale ilçelerinde yapılan operasyonlarda 40 bin paket kaçak sigara ile uyuşturucu madde ele geçirildi.

Jandarma tarafından düzenlenen operasyonlarda Van'ın Çaldıran ilçesinde 40 bin paket kaçak sigara; Başkale ilçesinde ise 618 gram eroin, 72 gram afyon sakızı ele geçirildi.

Van Valiliğinden yapılan açıklamada İran sınır hattından yasadışı yollarla getirdikleri uyuşturucu maddeyi şüpheli şahısların ev ve eklentilerinde sakladıkları bilgisi alınması üzerine, Başkale'nin Aşşağıdurak köyünde operasyon  düzenlediği belirtildi.

Açıklamada operasyon neticesinde, 618 gram eroin, 72 gram Afyon sakızı, bir adet ruhsatsız tabanca, 4 adet tabanca şarjörü, bir adet ruhsatsız av tüfeği, 32 adet tabanca mermisi, bir  adat kaleşnikof mermisi, 18 adet av tüfeği fişeği, eroin yapımında kullanılan pres baskı kalıbının ele geçirildiği kaydedildi.

Olayla ilgili olarak yakalanan 2 şüpheli şahsın gözaltına alındığı adli işlemlerini devam ettiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca İran sınır bölgesinden yasadışı yollarla temin ettikleri kaçak sigaraları Çaldıran'ın Burçakalan köyünde şüpheli şahısların ev ve eklentilerinde sakladıkları bilgisi alınması üzerine operasyon düzenlendiği, operasyon neticesinde 40 bin paket kaçak sigara ele geçirildiği belirtildi.

Her iki olayla ilgili 4 kişinin gözaltına alındığı ve adli işlemlerinin devam ettiği ifade edildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler