Zonguldak'ta STK'lardan

​Zonguldak'ta faaliyet gösteren STK'lar ABD'nin Kudüs'ü işgalcilerin başkenti olarak tanıyacağı yönündeki açıklamalarına tepki gösterdi.

ABD'nin Kudüs’ü işgalcilerin başkenti olarak tanıma ve Amerikan Büyükelçiliğini Tel Aviv'den Kudüs'e taşıma planına tepki gösteren Zonguldak'taki bazı sivil toplum kuruluşları basın açıklaması düzenledi.

Madenci Anıtı'nda çeşitli STK'ların katılımıyla düzenlenen basın açıklamasını toplanan grup adına Ahmet Özbek yatı. Özbek, her geçen gün İslam coğrafyasının küresel sömürü düzeninin kıskacında kan gölüne çevrildiğini söyledi.

Özbek kutsallarının çiğnenerek topraklarına el uzatıldığını ifade ederek, "Hadsizliğin, saldırganlığın ve hukuksuzluğun geldiği son nokta olarak siyonizmin bu devirdeki kullanışlı piyonu Trump aracılığıyla ilk kıblemiz Kudüs'ümüzü işgalci İsraillilerin Siyonist emelleri doğrultusunda başkent ilan etme cüretinde bulunmuşlardır. İlk kıblemizin bulunduğu Filistin 1948 yılından beri yüzlerce yıllık Büyük İsrail Projesi çerçevesinde adım adım işgal altına alınmıştır. Televizyonlarda naklen Müslüman semtleri bombalanırken, masum kadınları, erkekleri, çocukları dünyanın gözü önünde cami avlusunda katledilirken bunu yapan işgalci güruhu şımarıklıkla nitelendirip şirin göstermeyi alçaklık olarak nitelendiriyoruz." dedi.

İşgalcilere karşı dik durmanın namus meselesi olduğunu belirten Özbek, "İslam'ın ilk kıblesinde dahi ezan-ı Muhammedi'nin yasaklanması; son olarak da Kudüs'ün işgalci Siyonistlerin başkenti olarak ilan edilmesi cüretinde bulunmuş bir eşkıya ordusuna karşı dik duruşun bir Müslüman için namus meselesi olduğunu tüm İslam alemine hatırlatıyoruz." ifadelerini kullandı. (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler