Niğde'de bir Kur'an kursunun açılışını yapan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, doğru din eğitiminin son derece önemli olduğunu söyledi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Niğde'de yapımı tamamlanan Muhammedül Emin Yatılı Hafızlık Kız Kur'an Kursu'nun açılışını gerçekleştirdi.

Açılışta yaptığı konuşmada Kur'an-ı Kerim eğitiminin önemine dikkat çeken Erbaş, yaygın din eğitiminin gelişerek devam edeceğini belirtti.

Erbaş, "Bu kurslarımızda nice evlatlarımız Kur'an'ı, Hz. Peygamber'imizin örnek hayatını, ibadetlerini öğrenecekler. Doğru din eğitimi son derece önemlidir. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak da yaygın din eğitimi konusunda çalışmalarımız devam edecektir." dedi.

Açılışın ardından Erbaş, Şırnak'ta geçtiğimiz nisan ayında PKK ile çıkan çatışmada hayatını kaybeden jandarma uzman çavuş Efe Osman Apaydın'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Apaydın'ın evinde Kur'an-ı Kerim okuyup dua eden Erbaş, her insanın ölümü tadacağını ve şehitliğin peygamberlikten sonra en yüksek mertebe olduğunu söyledi.

Bir günlük Niğde programı kapsamında Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ve Belediye Başkanı Rifat Özkan'a da ziyaretlerde bulunan Erbaş, temaslarının ardından İbrahim Baloğlu Yatılı Erkek Hafızlık Kur'an Kursu'nu ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler