​Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, kentteki su fiyat tarifelerinde değişikliğe gittiklerini açıkladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Ankara Büyükşehir Meclisince kentteki su fiyat tarifelerinde değişikliğe gittiklerini açıkladı.

Twitter hesabı üzerinden yeni fiyat tarifelerini açıklayan Tuna, şikâyetlere neden olan ödenmemiş borcundan dolayı veya başka sebeplerden açma kapama işlemi yapılan abonelerden alınan 21,5 TL'lik ücrete yaklaşık yüzde 30 indirim yaparak 15 TL'ye; bütünşehir yasasıyla bağlanan ilçelerde merkezde 13 TL, köylerde ise 12 TL'ye düşürdüklerini söyledi.

Tuna, "Ayrıca bütünşehir yasasıyla bağlanan 16 ilçede konut ve işyerlerinden su ve atıksu bedellerinde yüzde 5 oranında indirim yapıyoruz. Yine 16 ilçede hizmet bedelini merkezde 5 TL den 3 TL'ye köylerde 5 TL'den 2 TL'ye düşürüyoruz. Ankara genelinde bulunan mandıralarda da su ve atık su bedelini yüzde 50 oranında düşürerek 6,80 TL'den 3.40 TL'ye çekiyoruz. " diye belirtti.

Tuna, son olarak imkanlar ölçüsünde halka yönelik bu destek ve katkılarının devam edeceğini kaydederek yeni tarifelerin Ankara'ya hayırlı olması temennisinde bulundu. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler