Fırat Üniversitesi Rehber Öğrenci Topluluğu, ABD Başkanı Trump'ın skandal Kudüs kararına tepki göstermek için resim sergisi açtı.

Fırat Üniversitesi Rehber Öğrenci Topluluğu, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs ile ilgili skandal kararına tepki göstermek için resim sergisi açtı.

Sergide Filistin İntifadasını konu alan ve mazlum halkın yansıtıldığı birçok resim bulundu. Saat 10.00'da açılan sergi, 17.00'de son buldu.

Açtıkları sergi ile öğrencilerde Kudüs ile ilgili alınan skandal karara ilişkin tepki oluşturmak ve öğrencilere hassasiyet kazandırmayı hedeflediklerini dile getiren Rehber Öğrenci Topluluğu Başkanı Muhammet Ölmez, Kudüs ile ilgili alınan kararın kabul edilemez olduğunu belirtti.

Ölmez, "ABD Başkanı Trump geçen hafta küstah bir açıklamada bulundu ve bütün dünya Müslümanları buna tepki gösterdi. Bizler de Fırat Üniversitesi öğrencileri olarak bu karara tepki göstermek için bir fotoğraf sergisi açtık. Üniversite öğrencileri arasında bir farkındalık oluşturmak, Mescid-i Aksayı, Kudüs'ü tanımayan kardeşlerimize tanıtmak için, Kudüs'ün aslında Müslümanların olduğunu anlatmak için böyle bir sergi açtık. Kudüs ve Mescid-i Aksa'nın mazlumiyetini ifade eden fotoğraflar var sergimizde. Bizler de bütün Müslümanlar gibi Kudüs'ü Filistin'in başkenti olarak biliyoruz. Siyonist israili bir devlet olarak kabul etmiyoruz, devleti olmayanın bir başkenti de olmaz." ifadelerini kullandı. (Ebubekir Yavuz- İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler