Elazığ`ın Kovancılar ilçesinde açılan Kadın Kültür ve Dayanışma Merkezi Projesi ile kadınların ve çocukların camilere yakın olması sağlanıyor.

Elazığ`ın Kovancılar İlçesi Fatih Mahallesi Fatih Camii'nde bayanların birbirleri ile hasbihal edebilecekleri, sorunlarını bir uzmana aktarabilecekleri, çocuklarının eğlenebileceği, aile ve çocuk eğitiminin verildiği Kadın Kültür ve Dayanışma Merkezi açıldı.

Merkezi ziyaret eden Kovancılar Kaymakamı Hasan Gündoğdu, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, “Bölgemizde bir ilk olan bu proje ile cami müştemilatı ve çevresinde her mahalle camisine örnek oluşturacak kadın dayanışma ve kültür alanları oluşturarak “cami kadın” ve “cami çocuk” buluşması projesi kapsamında, kadınlarımız ve çocuklarımızla camilerimiz arasında bir köprü oluşturmak ve camilerimizi geleceğimizin teminatı olan anne ve çocuklarla bir bütün haline getirmeyi amaçladık." dedi.

"Projenin bir diğer amacının manevi ortamda kadına yönelik rehabilite merkezi oluşturmak" olduğunu söyleyen Gündoğdu, "Korumaya muhtaç olan çocuk ve gençleri maddi-manevi problemlerden korumak, camilere yeni işlevsellik kazandırmak, yeniden ihya etmek ve bundan sonraki süreçte camilerimizi daha çok hayatın merkezine koymaya çalışmaktır.” şeklinde konuştu. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler